Trwa ładowanie...

Agata Duda rozmawiała z młodzieżą. Zamieszanie po publikacji Kancelarii Prezydenta

"Pierwsza Dama rozmawiała dziś z warszawskimi licealistami, którzy czas pandemii spędzają w internacie" - poinformowała Kancelaria Prezydenta. I zamieściła kilka zdjęć z tego wydarzenia. Problem w tym, że na jednym z kadrów pokazano, jak kilkanaście młodych osób jest stłoczonych w jednym pomieszczeniu.

Share
Agata Duda rozmawiała z młodzieżą. Zamieszanie po publikacji Kancelarii Prezydenta
Źródło: kancelaria prezydenta, Fot: Grzegorz Jakubowski/KPRP
d4i8mo4

Pierwsza Dama - jak informuje Kancelaria Prezydenta - rozmawiała z uczniami Niepublicznego Kolegium św. Stanisława. Do placówki uczęszcza młodzież polskiego pochodzenia z byłych republik ZSRR, spośród których ponad 210 uczniów przyjechało do Warszawy ze Wschodu. Agata Duda z młodzieżą rozmawiała m.in. o próbnej maturze z języka polskiego, zdalnym nauczaniu, czy przebywaniu w izolacji.

Według służb prasowych Pałacu "uczniowie podkreślali, że pomimo nietypowej formy kształcenia w czasie trwającej pandemii koronawirusa nauka przebiega systematycznie i sprawnie". Dodatkowo młodzi ludzie mówili o otrzymywanym od pedagogów wsparciu, nauce zdalnej oraz samodzielnej pracy.

Uwagę komentatorów zwróciła jedna z fotografii. Jest na niej ekran monitora, na którym widać młodych interlokutorów Pierwszej Damy. Kilkanaście osób ściśniętych jest w jednej sali internatu - co może stać w sprzeczności z ostatnim rozporządzeniem rządu Mateusza Morawieckiego. Na pozostałych zdjęciach udostępnionych przez KPRP widać uśmiechniętą Agatę Dudę.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Adam Bodnar o "kneblowaniu ust" lekarzom

"To zdjęcie to zaprzeczenie wszystkiemu, co od rządzących słyszeliśmy w ostatnich dniach" - ocenił na Twitterze publicysta Patryk Słowik. "Uczniowie zebrani w jednej sali oraz ignorująca ten fakt Agata Duda. Oczekuję reakcji policji i Ministerstwa Zdrowia" - stwierdza inny internauta.

d4i8mo4

W czwartek Pierwsza Dama wystosowała także apel do Polaków by pamiętać o bliskich, ale też o osobach, dla których zbliżająca się Wielkanoc będzie czasem trudnym, nierzadko spędzonym w samotności. - To nasi starsi sąsiedzi, mieszkańcy hospicjów i szpitali, mieszkańcy domów spokojnej starości i ośrodków, w których pomaga się bezdomnym - przypominała Agata Duda

Koronawirus. Najnowsze dane z kraju i ze świata

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech.

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4i8mo4

Podziel się opinią

Share
d4i8mo4
d4i8mo4
Więcej tematów