Trwa ładowanie...
d2c34cv

Afganistan: król może wrócić do Kabulu


Rzecznik ONZ-owskich Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa Afganistanu (ISAF) oficjalnie zadeklarował w środę rano, że przebywający od niemal 30 lat na wygnaniu były król afgański może bezpiecznie powrócić do Kabulu.

Share
d2c34cv

Nie przewidujemy najmniejszych problemów, związanych z bezpieczeństwem w Kabulu - powiedział rzecznik ISAF potwierdzając, iż były monarcha Zahir Szach może przyjechać do stolicy.

Zahir Szach, który w najbliższym czasie - mowa jest o środzie wieczorem bądź o czwartku - wróci do kraju, przez trzy miesiące będzie tam ochraniany przez żołnierzy włoskich sił specjalnych. 87-letni były król ma przylecieć do Kabulu w towarzystwie premiera rządu tymczasowego Hamida Karzaia, który udał się do Rzymu specjalnie, by przywieźć byłego monarchę.

W Afganistanie nie ma poważnych planów restauracji monarchii, ale Karzai liczy, że powrót 87-letniego Zahira Szacha zjednoczy skłócone plemiona afgańskie i ustabilizuje sytuację w kraju. W czerwcu były król ma symbolicznie zainaugurować posiedzenie Loji Dżirgi - zgromadzenia starszyzny, która wybierze władze kraju.(an)

d2c34cv

Podziel się opinią

Share
d2c34cv
d2c34cv
Więcej tematów