Trwa ładowanie...
d29eecr

Afganistan: Brahimi spotka się z królem

Specjalny wysłannik sekretarza generalnego ONZ ds. Afganistanu Lakhdar Brahimi spotka się w czasie weekendu z afgańskim królem przebywającym w Rzymie - przekazały w piątek źródła zbliżone do Narodów Zjednoczonych. Do spotkania Brahimiego z królem Zahirem Szachem dojdzie najprawdopodobniej w niedzielę.

Share
d29eecr

Wcześniej w tym tygodniu w Bonn delegacje reprezentujące cztery afgańskie frakcje uzgodniły kształt rządu, który ma kierować przez sześć miesięcy Afganistanem, do czasu zwołania Loja Dżirgi - tradycyjnego zgromadzenia, które wyłoni nowe władze kraju. Obradom Loja Dżirgi ma właśnie przewodniczyć król.

Brahimi, po spotkaniu z Zahirem Szachem, uda się do Pakistanu, aby przekonać tamtejsze władze, że nowy afgański rząd nie będzie wrogo nastawiony do Islamabadu - mimo że ten popierał reżim talibów.

Następnie ONZ-owski wysłannik pojedzie do Kabulu, aby tam zasiąść pomiędzy afgańskimi partiami i przedyskutować kolejne posunięcia, które wcielą w życie porozumienie osiągnięte w Bonn - powiedział Fred Eckhard, rzecznik ONZ. (jask)

d29eecr

Podziel się opinią

Share
d29eecr
d29eecr
Więcej tematów