Trwa ładowanie...
d4fhe38

Afera z wizytą premiera Mateusza Morawieckiego w restauracji. Przeprosiny rzecznika rządu nieprzekonujące

Z ust rzecznika rządu padło słowo "przepraszam". - Pan premier został przez swoje zaplecze źle poinformowany - mówił Piotr Mueller, komentując wizytę Mateusza Morawieckiego bez maseczki w restauracji. W sieci zaroiło się od komentarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki wywołał kontrowersje zdjęciem, teraz budzi je komentarz rzecznika rządu
Mateusz Morawiecki wywołał kontrowersje zdjęciem, teraz budzi je komentarz rzecznika rządu (PAP)
d4fhe38

- Pan premier został przez swoje zaplecze źle poinformowany. Chciałbym za to przeprosić. Premier nie miał świadomości, że to zalecenie ma charakter obowiązujący - powiedział na antenie TVN24 Piotr Mueller. Tak komentował wizytę Mateusza Morawieckiego w restauracji. Szef rządu nie miał zakrytych ust i nosa.

Przeprosiny nie przekonują komentatorów. "Trochę strach się bać, o czym jeszcze nie wie premier" - ocenił na Twitterze reporter TOK FM Tomasz Setta. "Wiele osób, choć tłumaczyło się nieznajomością prawa, dostawało mandaty i kary administracyjne. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda mogą więcej" - napisał z kolei Marek Tatała, wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Pytanie w sprawie zadał dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz. "A dowiemy się też, że prezes nie wiedział, że nie można wjeżdżać na cmentarz, a PAD nie został poinformowany, że nie może brać udziału w zgromadzeniach powyżej 50 osób? Ciekawe, czy przeciętny Kowalski też może się tłumaczyć przed przyjęciem mandatu, że został źle poinformowany?" - podkreślił.

d4fhe38

Zobacz też: Czarzasty o sondażu dla WP: musi niepokoić

"Przykład niespójnej komunikacji koronawirusowej? Przepisy sanitarne, o których nie wie sam premier" - stwierdził dziennikarz WP i "Do Rzeczy" Marcin Makowski. "Pan premier miał ze 20 konferencji prasowych, na których tłumaczył Polakom, jakie są rygory i dlaczego trzeba ich przestrzegać. Ba! sam apelował na tych konferencjach o przestrzeganie tychże rygorów. I 'nie miał świadomości, że to zalecenie ma charakter obowiązujący'. Serio?" - nie dowierza dziennikarz Łukasz Rogojsz.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w Radiu Zet powiedział z kolei, że premier nie złamał przepisów prawa - To zalecenie, a nie nakaz - zaznaczył.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fhe38

Podziel się opinią

Share
d4fhe38
d4fhe38
Więcej tematów