Trwa ładowanie...

Koronawirus. Polska. Piotr Mueller o Mateuszu Morawieckim w restauracji. "Chciałbym przeprosić"

Mateusz Morawiecki wywołał kontrowersje zdjęciem, na którym widać, jak siedzi przy jednym stoliku z obcymi osobami. Premierowi zarzucono nieprzestrzeganie obostrzeń. Rzecznik rządu tłumaczył, że szef rządu nie miał wiedzy, że przepis jest obowiązujący.

Share
Koronawirus. Polska. Piotr Mueller o Mateuszu Morawieckim w restauracji. "Chciałbym przeprosić"
d2l4ypp

Piotr Mueller był pytany o przepisy dotyczące zachowania dystansu społecznego w restauracjach podczas epidemii koronawirusa. To nawiązanie do piątkowej wizyty Mateusza Morawieckiego w Gliwicach. Premier umieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać jak siedzi przy jednym stoliku z czterema osobami. Pojawiły się głosy, że szef rządu złamał obowiązujące ograniczenia.

Koronawirus w Polsce. Piotr Mueller o przepisach dla restauracji w trakcie epidemii

Rzecznik rządu na antenie TVN24 mówił o dwóch rodzajach przepisów. W pierwszym wskazał rozporządzenie, w którym ograniczeń jest mniej. Mówił też o zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego. Mueller wskazał, że na Zespole Zarządzania Kryzysowego zalecenie dotyczące liczby osób przy stoliku "miało charakter miękki", ale zostało wydane w formie zalecenia obowiązującego.

d2l4ypp

Przeczytaj: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-mateusz-morawiecki-odleglosci-sa-zalecane-ale-nie-sa-nakazywane-6513642808313473a" target="_blank">Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki: "odległości są zalecane, ale nie są nakazywane"</a>

- Pan premier został przez swoje zaplecze źle poinformowany. Chciałbym za to przeprosić. Premier nie miał świadomości, że to zalecenie ma charakter obowiązujący - powiedział Mueller. Sytuację skomentował również w Radiu Zet wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. - Premier nie złamał przepisów prawa, to zalecenie, a nie nakaz - skomentował.

Koronawirus. Polska. Rzecznik rządu o znoszeniu maseczek

Rzecznik rządu odniósł się również do kwestii zniesienia maseczek na ulicach. - Zalecenia podlegają zmianie. We wtorek Zespół Zarządzania Kryzysowego omawia konkretne kwestie znoszenia obostrzeń. Część z nich może niedługo stać się nieaktualna. Trwa dyskusja o noszeniu maseczek w przestrzeni publicznej poza budynkami. Ten wariant jest brany pod uwagę - podsumował.

d2l4ypp

Zobacz także: Sławomir Nitras: czuję się oszukany przez ministra Szumowskiego

Źródło: TVN24, Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l4ypp

Podziel się opinią

Share
d2l4ypp
d2l4ypp
Więcej tematów