Trwa ładowanie...
d88nxkq

Afera z prezydentem Rybnika. Umorzono dochodzenie w jego sprawie

Prokuratura umorzyła dochodzenie dotyczące prezydenta Rybnika, Piotra Kuczery. W listopadzie został złapany na jeździe po wypiciu alkoholu. Śledczy uznali, że nie popełnił przestępstwa, ale to nie przekreśla innych konsekwencji.
Share
Piotr Kuczera przyznał, że wypił za dużo białego wina do obiadu
Piotr Kuczera przyznał, że wypił za dużo białego wina do obiaduŹródło: East News, Fot: Dominik Gajda
d88nxkq

"Z uwagi na to, że wynik badania krwi na zawartość alkoholu był niższy od dolnej granicy określonej w Kodeksie karnym, stwierdzono, że zachowanie Piotra K. nie wyczerpało znamienia występku opisanego w art. 178a § 1 kk (prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego)" - poinformowała w komunikacie Prokuratura Rejonowa w Zabrzu.

Dochodzenie więc umorzono, bo wynik badania krwi prezydenta Rybnika mieścił się w granicach 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi. Było to 0,49 promila. Taki stan określa się jako "po użyciu alkoholu” i jest wykroczeniem, a nie przestępstwem. Dalszym postępowaniem zajmie się policja.

Prezydent kilkukrotnie przepraszał za swoje zachowanie. - Popełniłem wykroczenie. Chciałem jeszcze raz przeprosić oraz wyrazić ubolewanie. Mam poczucie, że zawiodłem - mówił w nagraniu zamieszczonym na Facebooku. Wcześniej tłumaczył też, że wypił za dużo białego wina do obiadu.

d88nxkq

Prezydent Rybnika został zatrzymany 18 listopada. Policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej poprosili go o dmuchnięcie w szybki tester na obecność alkoholu. Wynik był pozytywny, ale Kuczera nie zgodził się na badanie profesjonalnym alkomatem. Przewieziono go na badanie krwi, które wykazało, że prowadził po alkoholu.

Źródło: rybnik.com.pl

Zobacz także: Na kaca nie wbijaj klina. To tylko przedłuży Twoje męki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d88nxkq

Podziel się opinią

Share
d88nxkq
d88nxkq
Więcej tematów