Trwa ładowanie...
d4efa4d

Afera z całowaniem w rękę w Sejmie. Poseł PiS odczytał sygnał Klaudii Jachiry

Bartosz Kownacki (PiS) odniósł się do apelu posłanki Klaudii Jachiry (PO), której nie spodobały się usilne próby całowania ją rękę w Sejmie, co zresztą uznała za naruszenie strefy intymnej. Polityk stwierdził, że będzie omijał Jachirę szerokim łukiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanka Klaudia Jachira zaprotestowała przeciwko usilnym próbom całowania ją rękę w Sejmie.
Posłanka Klaudia Jachira zaprotestowała przeciwko usilnym próbom całowania ją rękę w Sejmie. (PAP/EPA, Fot: Leszek Szymański)
d4efa4d

- Rozumiem, że pani poseł Jachira chce, żebym ją omijał szerokim łukiem. Na szczęście siedzi daleko po drugiej stronie sali, będzie więc mało okazji do bezpośrednich spotkań - komentuje protest posłanki Jachiry Bartosz Kownacki.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet wyraziła oburzenie z powodu prób całowania ją w rękę na przywitanie na pierwszym posiedzeniu Sejmu. Nie wiadomo, ilu polityków uraziło ją takim zachowaniem. Apel, o którym było głośno w mediach, został dostrzeżony.

Całowanie w rękę to nie jest temat dla Sejmu

d4efa4d

Bartosz Kownacki był dopytywany przez dziennikarza wPolityce.pl, jak zareaguje na widok posłanki, czy np. przepuści ją przodem w drzwiach. - Za młodu zostały mi wpojone określone zachowania, dlatego w każdej sytuacji, kiedy kobieta idzie, wiem, że należy ją przepuścić przodem czy otworzyć jej drzwi. Jeżeli pani poseł Jachira nie będzie sobie tego życzyła, wystarczy, że to zakomunikuje. Nikt ją na siłę nie będzie przepuszczał przodem, nosił walizki czy całował w rękę - mówi Kownacki.

Poseł komentował, że posłanka niepotrzebnie zrobiła z całowania w rękę wielki problem. - Całowanie kobiety w rękę jest oznaką szacunku. Jeżeli są kobiety, które sobie tego nie życzą, podnoszenie tej kwestii na posiedzeniu zespołu parlamentarnego jest absurdalne. Pokazuje też, jak płytki jest dzisiaj Sejm, bo jeżeli ktoś chociaż trochę zna się na savoir-vivrze, wie, że jeżeli kobieta nie chce, żeby ją ktoś pocałował w dłoń, podaje ją w odpowiedni sposób - dodał poseł.

Sejm to miejsce pracy. Zakaz całowania

Jednak według części ekspertów od etykiety i dobrych manier spotkanie w Sejmie nie jest okazją do całowania w rękę. Sejm jest miejscem pracy, a całować kobietę w rękę wypada, tylko w sytuacji prywatnej. Podobnie etykieta zakazuje całowania kobiet w rękę w kontaktach służbowych oraz kobiet w mundurach (co jest znakiem, że są na służbie).

d4efa4d

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d4efa4d

d4efa4d
d4efa4d
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów