Trwa ładowanie...
d1176ie

Afera ws. Mariana Banasia. Media: prezes NIK miał drugą kamienicę

To może być polityczny koniec prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jak ujawnili dziennikarze Marian Banaś miał być współwłaścicielem drugiej kamienicy. Budynek znajduje się tuż obok posesji, w której gangsterzy prowadzili hotel na godziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marian Banaś (prezes Najwyższej Izby Kontroli) ma być współwłaścicielem drugiej kamienicy (zdj. arch.)
Marian Banaś (prezes Najwyższej Izby Kontroli) ma być współwłaścicielem drugiej kamienicy (zdj. arch.) (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d1176ie

Przypomnijmy: jak nieoficjalnie ustalił reporter WP Sylwester Ruszkiewicz dymisja prezesa NIK jest przesądzona. Banaś oficjalnie złoży rezygnację ze stanowiska prezesa Izby z powodu kontroli jego oświadczeń majątkowych przez CBA. Kontrolerzy mieli zastrzeżenia, które nie zostały wyjaśnione przez prezesa NIK.

Teraz, jak się okazuje, to nie koniec problemów Mariana Banasia. Były minister finansów oraz szef KAS miał zostać współwłaścicielem kamienicy znajdującej się nieopodal "osławionego" hotelu na godziny.

Najpierw, w 1991 roku, Marian Banaś został współwłaścicielem kamienicy przy Krasickiego 24 w Krakowie. Nabycie kamienicy umożliwiło postanowienie Sądu Rejonowego w Legnicy, jednak w dokumentach ma brakować informacji o pierwotnym właścicielu kamienicy. Według mediów w dokumentach widnieje jedynie zapis o tym, że w 1908 roku budynek został sprzedany na podstawie "kontraktu".

d1176ie

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

Z ustaleń ekipy TVN, na które powołuje się tabloid "Fakt" wynika, że dopiero w 2004 roku Banasiowi udało się odzyskać (wraz ze wspólniczką) drugą nieruchomość. W grudniu 2013 roku oboje pozbyli się w niej udziałów.

"Czy Banaś wpisywał udziały w kamienicy w oświadczeniach majątkowych, gdy w latach 2005–2008 pełnił funkcję w Ministerstwie Finansów? Tego nie wiadomo, bo dokumenty nie są już dzisiaj dostępne publicznie" - pisze "Fakt".

d1176ie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1176ie

Podziel się opinią

Share
d1176ie
d1176ie
Więcej tematów