Trwa ładowanie...

Afera wokół "urodzin Hitlera". Operator TVN hailuje na tle swastyk

Portal wPolityce.pl opublikował zdjęcia Piotra Wacowskiego, operatora telewizyjnego, który jest współtwórcą materiału "Superwizjera TVN" o polskich neonazistach. Wacowski hailuje na tle portretu Adolfa Hitlera i flag z swastykami.

Share
Afera wokół "urodzin Hitlera". Operator TVN hailuje na tle swastyk
Źródło: Twitter
d3af3iv

W styczniu 2018 roku na antenie TVN ukazał się reportaż "Superwizjera" Bertolda Kittela, Anny Sobolewskiej i Piotra Wacowskiego. Materiał "Polscy neonaziści" jest efektem wielomiesięcznej prowokacji dziennikarskiej. Ukazuje kulisy działalności stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" oraz związanych z nimi zwolenników ideologii Adolfa Hitlera.

Mimo, że od ukazania reportażu minął rok, to materiał wciąż wywołuje niemałe kontrowersje. Niedawno dziennikarze portalu wPolityce.pl oraz tygodnika "Sieci" dotarli do zeznań organizatora tej imprezy, Mateusza S. Wynika z nich, że urodziny były maskaradą. Zamówili je tajemniczy mężczyźni i zapłacili za nie 20 tys. zł.

TVN odcina się od tych oskarżeń, podkreślając, że "powielanie tych rewelacji jest skandalicznym nadużyciem". Stacja wydała również oświadczenie, w którym zapowiada proces ws. medialnych doniesień.

Teraz na światło dzienne wychodzą nowe fakty. Portal wPolityce.pl opublikował zdjęcia jednego z twórców "Polskich neonazistów". Operator Piotr Wacowski hailuje na tle portretu Adolfa Hitlera i flag z swastykami. Jak wynika z informacji portalu, to sam Wacowski nalegał, by jeden z uczestników uwiecznił go w taki sposób na zdjęciach.

d3af3iv

"Nikt z uczestników imprezy nie naciskał by Wacowski pozował do zdjęcia przy wizerunku zbrodniarza. Miała to być inicjatywa samego operatora TVN" - czytamy w artykule wPolityce.pl. Jak podaje portal, fotografie zostały wykonane o zmroku, już po zarejestrowaniu przez ukryte kamery tzw. "Urodzin Hitlera".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wPolityce.pl

d3af3iv

Podziel się opinią

Share
d3af3iv
d3af3iv
Więcej tematów