ycipk-3ys4zs

Afera wokół "urodzin Hitlera". Operator TVN hailuje na tle swastyk

Portal wPolityce.pl opublikował zdjęcia Piotra Wacowskiego, operatora telewizyjnego, który jest współtwórcą materiału "Superwizjera TVN" o polskich neonazistach. Wacowski hailuje na tle portretu Adolfa Hitlera i flag z swastykami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z materiału "Superwizjera" o polskich neonazistach
Kadr z materiału "Superwizjera" o polskich neonazistach (Twitter)
ycipk-3ys4zs

W styczniu 2018 roku na antenie TVN ukazał się reportaż "Superwizjera" Bertolda Kittela, Anny Sobolewskiej i Piotra Wacowskiego. Materiał "Polscy neonaziści" jest efektem wielomiesięcznej prowokacji dziennikarskiej. Ukazuje kulisy działalności stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" oraz związanych z nimi zwolenników ideologii Adolfa Hitlera.

Mimo, że od ukazania reportażu minął rok, to materiał wciąż wywołuje niemałe kontrowersje. Niedawno dziennikarze portalu wPolityce.pl oraz tygodnika "Sieci" dotarli do zeznań organizatora tej imprezy, Mateusza S. Wynika z nich, że urodziny były maskaradą. Zamówili je tajemniczy mężczyźni i zapłacili za nie 20 tys. zł.

TVN odcina się od tych oskarżeń, podkreślając, że "powielanie tych rewelacji jest skandalicznym nadużyciem". Stacja wydała również oświadczenie, w którym zapowiada proces ws. medialnych doniesień.

ycipk-3ys4zs

Teraz na światło dzienne wychodzą nowe fakty. Portal wPolityce.pl opublikował zdjęcia jednego z twórców "Polskich neonazistów". Operator Piotr Wacowski hailuje na tle portretu Adolfa Hitlera i flag z swastykami. Jak wynika z informacji portalu, to sam Wacowski nalegał, by jeden z uczestników uwiecznił go w taki sposób na zdjęciach.

"Nikt z uczestników imprezy nie naciskał by Wacowski pozował do zdjęcia przy wizerunku zbrodniarza. Miała to być inicjatywa samego operatora TVN" - czytamy w artykule wPolityce.pl. Jak podaje portal, fotografie zostały wykonane o zmroku, już po zarejestrowaniu przez ukryte kamery tzw. "Urodzin Hitlera".

ycipk-3ys4zs

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wPolityce.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-3ys4zs
ycipk-3ys4zs