ycipk-yjptwz

Afera wokół prezesa NIK. Wicepremier Jarosław Gowin pytany o Mariana Banasia

Trzeba poczekać na wyjaśnienia - tak wicepremier Jarosław Gowin odpowiedział na pytanie, o to, czy prezes NIK złamał prawo. Opozycja chce prokuratorskiego śledztwa i nawołuje do dymisji Mariana Banasia w związku z kontrowersjami wokół jego majątku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier Jarosław Gowin w Bielsku Podlaskim
Wicepremier Jarosław Gowin w Bielsku Podlaskim (PAP, Fot: Artur Reszko)
ycipk-yjptwz

Wicepremier Jarosław Gowin o sprawę niejasności związanej z kamienicą nowego szefa NIK Mariana Banasia pytany był przez dziennikarzy w Bielsku Podlaskim.

- Na pewno takie działania wyjaśniające będą podjęte ze strony pewnych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa i na pewno takie działania podejmie sam prezes Banaś. Już zresztą zapowiedział skierowanie sprawy do sądu - stwierdził Jarosław Gowin.

- Poczekajmy na ustalenia z jednej strony - służb i prokuratury, z drugiej strony - niezależnego sądu - dodał wicepremier.

ycipk-yjptwz

Zobacz też: Kaczyński w kolejce na operacje kolana. Nowacka złapała się za głowę

Schetyna: patologia i mafijny układ

Do dymisji prezesa NIK wezwał podczas konwencji w Jeleniej Górze lider Platformy Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna mówił o "patologii i mafijnych układach państwa PiS".

ycipk-yjptwz

- Jeżeli nie będzie tej dymisji, o którą będziemy się dopominać codziennie, do końca kampanii wyborczej, a także po niej, jeżeli jej nie będzie, to znaczy, że PiS, Kaczyński i Morawiecki, mają wiele do ukrycia. Jeżeli mianują taką osobę na szefa Najwyższej Izby Kontroli to znaczy, że są częścią tego patologicznej i mafijnego układu i z tym układem skończymy 13 października - stwierdził Schetyna.

Pytania o kamienicę

Majątek i powiązania Banasia reporterzy "Superwizjera" TVN24 wzięli pod lupę po publikacji Wirtualnej Polski. Jak pisaliśmy, Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło kontrolę oświadczeń majątkowych ówczesnego wiceministra finansów.

ycipk-yjptwz

Funkcjonariusze zainteresowali się m.in. planowaną transakcją sprzedaży kamienicy na krakowskim Podgórzu, która jest własnością Banasia. Według TVN24 400-metrowa kamienica wciąż należy do szefa NIK. Jej najemca prowadził w budynku pensjonat z pokojami na godziny. Takie miejsca wykorzystywane są przez ludzi umawiających się na seks.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-yjptwz

ycipk-yjptwz
ycipk-yjptwz