Trwa ładowanie...
d18npta

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Sędzia odwołany

Sędzia Arkadiusz Cichocki został odwołany z delegacji do Sądu Apelacyjnego​ w Katowicach. Decyzja ministra sprawiedliwości oznacza, że sędzia nie będzie mógł orzekać w tym sądzie. Cichocki miał współpracować z hejterką Emilią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwołał delegację sędziego Arkadiusza Cichockiego
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwołał delegację sędziego Arkadiusza Cichockiego (East News, Fot: Maciej Łuczniewski/REPORTER)
d18npta

Arkadiusz Cichocki jeszcze w marcu był prezesem Sądu Okręgowego w Gliwicach. Złożył rezygnację po tym, jak w sieci pojawiło się zdjęcie, na którym był nagi. Zamieściła je Emilia Sz., o której głośno w kontekście afery w ministerstwie sprawiedliwości.

Według "Super Expressu" kobieta - posługująca się obecnie na Twitterze pseudonimem MalaEmiE - współpracowała z Cichockim i brała od niego pieniądze za oczernianie wybranych sędziów.

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Arkadiusz Cichocki odwołany

Teraz, jak donosi Onet, resort skreślił Cichockiego ze składu delegacji do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Decyzja ta - podjęta w trybie natychmiastowym - oznacza, że sędzia nie będzie mógł orzekać w tym sądzie. Miał być tam oddelegowany na stałe.

d18npta

Zobacz też: Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kierwiński o milczeniu Kaczyńskiego

Afera w ministerstwie sprawiedliwości zatacza coraz szersze kręgi. Do dymisji podał się wiceszef tego resortu Łukasz Piebiak, w trybie pilnym przerwano też delegację do MS sędziego Jakuba Iwańca, który miał blisko współpracować z Emilią Sz.

Czytaj też: Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Emilia S. zabrała głos
"Ziobro musi odejść". Demonstracja przed KPRM

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18npta

Podziel się opinią

Share
d18npta
d18npta
Więcej tematów