Trwa ładowanie...
d35b1nc

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Emilia ujawnia: przelewy pod dziwnymi tytułami

Od 3 do 4 tys. zł miała otrzymać w zamian za hejtowanie sędziów przeciwnych obozowi władzy Emilia Sz. Kobieta zdecydowała się ujawnić, w jaki sposób dostawała wynagrodzenie za współdziałanie z ludźmi z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Po ujawnieniu rozmów z pracownikami resortu opozycja domaga się odwołania Zbigniewa Ziobry
Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Po ujawnieniu rozmów z pracownikami resortu opozycja domaga się odwołania Zbigniewa Ziobry (East News)
d35b1nc

Po dymisji wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka i jego współpracowników "Emi" nie przestaje mówić i przekazuje kolejne informacje. Zdecydowała się wyjaśnić, w jaki sposób otrzymywała pieniądze za szkalowanie prof. Krystiana Markiewicza, szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia czy prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf.

Emilia Sz miała dostawać pieniądze od sędziego Arkadiusza Cichockiego, ale z rozmów z nim wynikało, że wcześniej robiono "zrzutkę". -
Najpierw miała być po 100 zł od każdego sędziego, który był na tym wspólnym czacie, potem pisali o 150 zł po podwyżce - mówi w rozmowie z "Super Expressem" "Emi".

- Ukrywali, że dają mi kasę. W sumie dostałam 3-4 tys. zł - dodaje.

d35b1nc

Zobacz też: Bartłomiej Sienkiewicz o aferze w ministerstwie. Przytoczył żart Jerzego Kryszaka

Kobieta ujawnia też, że pieniądze wpływały na jej konto jako przelewy "pod dziwnymi tytułami". Precyzuje, że chodziło m.in. o zwrot kosztów pomocy medycznej oraz składki.

d35b1nc

- Wpłaty miały wynosić od 300 do 1,2 tys zł - stwierdza kobieta. Reporterom "SE" wyjaśnia również, że otrzymała kwiaty od sędziego Cichockiego, ale nie było to związane ze współpracą w internecie.

"Emi" zaprzecza też, aby miała kontakty z ministrem Zbigniewem Ziobrą.

Kobieta w obawie przed zemstą wciąż się ukrywa.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35b1nc

Podziel się opinią

Share

d35b1nc

d35b1nc
Więcej tematów