Trwa ładowanie...
d19cjor

Afera podsłuchowa. Kelner oskarżył policję o wymuszanie zeznań i groźby, CBŚP zawiadamia prokuraturę

• CBŚP zawiadamia prokuraturę ws. wypowiedzi Konrada Lassoty w RMF FM
• Kelner z afery podsłuchowej twierdzi, że policja groziła mu i wymuszała zeznania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afera podsłuchowa. Kelner oskarżył policję o wymuszanie zeznań i groźby, CBŚP zawiadamia prokuraturę
(WP)
d19cjor

Centralne Biuro Śledcze Policji zawiadamia prokuraturę ws. wypowiedzi Konrada Lassoty w RMF FM. Kelner, który podsłuchiwał polityków i biznesmenów, oskarżył policję o groźby podczas przesłuchań i wymuszanie zeznań przez funkcjonariuszy. Policja uważa, że to pomówienie.

"W związku z nieprawdziwymi informacjami, które przekazał dzisiaj w Kontrwywiadzie RMF Pan Konrad Lassota informujemy, że kierownictwo CBŚP składa zawiadomienie do prokuratury o pomówienie funkcjonariuszy dotyczące nakłaniania do fałszywych zeznań i kierowania gróźb" - podało CBŚP w oświadczeniu.

Czytamy w nim, że "mężczyzna, kiedy zgłosił się dobrowolnie do organów ścigania miał na własną prośbę przyznaną policyjną ochronę, bowiem obawiał się o własne życie ze względu na charakter sprawy, w której składał wyjaśnienia".

d19cjor

Według policji, miał on na własną prośbę zrezygnować z ochrony po 11 dniach.

"Podczas licznych czynności procesowych, w których uczestniczył (w prokuraturze) nigdy nie poinformował organów ścigania o rzekomym zastraszaniu go przez policjantów CBŚP, jak również nakłanianiu do składania określonych wyjaśnień" - wyjaśnia CBŚP.

Konrad Lassota powiedział w RMF FM, że był zastraszony przez funkcjonariuszy. Mieli "przedstawić mu wersję, która miała być najwygodniejsza", a on sam miał zostać do niej "niejako przymuszony".

- Policjanci zastraszali mnie, pokazując mi osoby, wizerunki osób, które miały wykonać na mnie wyrok śmierci, ponieważ byłem straszony przez nich prywatnym zabójcą, byłem straszony różnymi czarnymi scenariuszami - powiedział Lassota.

d19cjor

Podziel się opinią

Share
d19cjor
d19cjor
Więcej tematów