Trwa ładowanie...

Afera Kazika Staszewskiego i listy przebojów Trójki zamknięta. Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska nie straci stanowiska

Wygasa kryzys spowodowany pierwszym miejscem piosenki Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" na liście przebojów Trójki. Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska nadal będzie pełnić swoją funkcję, a po wymianie Tomasza Kowalczewskiego na Kubę Strzyczkowskiego na stanowisku dyrektora Trójki sprawa jest uważana za zamkniętą.

Afera Kazika Staszewskiego i listy przebojów Trójki zamknięta. Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska nie straci stanowiskaŹródło: Domena publiczna
d14hnpi
d14hnpi

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom o odwołaniu prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej, ma ona pozostać na stanowisku. Zaraz bo wybuchu afery z notowaniem listy przebojów Trójki 15 maja, wniosek o odwołanie Kamińskiej złożył członek Rady Mediów Narodowych z ramienia partii Kukiz'15 Grzegorz Podżorny. Od 17 maja wniosek nie został jednak rozpatrzony, ani nawet nie został wyznaczony termin, kiedy miałaby się to odbyć. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański podtrzymał swoje stanowisko, że nie widzi powodów do odwołania prezes Polskiego Radia.

- (...) bardzo wysoko oceniam pracę Agnieszki Kamińskiej na rzecz Polskiego Radia. Mam nadzieję, że sprawa Trójki już została zamknięta, ale o szczegóły trzeba pytać dyrektora Strzyczkowskiego, bo to teraz jego obszar kompetencji i odpowiedzialności - powiedział Krzysztof Czabański portalowi wirtulanemedia.pl, który w sobotę napisał o tej sprawie.

Inaczej sprawę tę ocenia inny członek RMN Juliusz Braun.

d14hnpi

- To Kamińska - razem z Czabańskim - jest odpowiedzialna za cały kryzys. (...). Tydzień temu Krzysztof Czabański jej bronił, a potem okazałoby się, że ją wymienia. Dla niego byłoby najwygodniej, aby sama zrezygnowała - ocenia Juliusz Braun w wypowiedzi dla Wirtualnych Mediów.

Według informacji tego portalu nie jest również aktualnie rozważany żaden następca Agnieszki Kamieńskiej na stanowisku prezes Polskiego Radia.

Zobacz także: Sławomir Nitras o incydencie przed resortem zdrowia: przekonałem wiceministra Cieszyńskiego, różnymi metodami

Dwa tygodnie temu w prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego liście przebojów Trójki zwyciężyła piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Powszechnie upatruje się w niej aluzji do wizyty na cmentarzu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w czasie, kiedy z powodu epidemii koronowirusa były one zamknięte dla odwiedzających Notowanie listy przebojów zostało unieważnione przez dyrekcję radia, co spowodowało falę protestów słuchaczy i odejść dziennikarzy radiowej Trójki. Sprawa dotarła na łamy mediów światowych. W rezultacie do dymisji podał się tej stacji radiowej Tomasz Kowalczewski, którego zastąpił wieloletni znany dziennikarz Trójki Kuba Strzyczkowski. Zapowiedział on powroty do pracy niektórych dziennikarzy, którzy zdecydowali się na odejście. W piątek w audycji Michała Olszańskiego "Godzina prawdy" Strzyczkowski przeprosił w imieniu radia Marka Niedźwieckiego, Heleną Wachowicz i i Bartosza Gila, którzy byli wcześniej oskarżani o nieprawidłowości podczas zliczania głosów listy przebojów. Również w piątek, po tygodniowej przerwie, lista wróciła na antenę Trójki, ale w innej konwencji, niż wcześniej. Prowadził ją Mariusz Owczarek, nowy dyrektor muzyczny tej stacji.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14hnpi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14hnpi
Więcej tematów