Trwa ładowanie...

Afera hejterska w resorcie sprawiedliwości. Wyborcy PiS chcą odsunięcia sędziów

Polacy nie chcą, by sędziowie zaangażowani w zorganizowaną akcję oczerniania mogli orzekać - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS. Takiego zdania jest nawet większość badanych, którzy deklarują poparcie dla PiS.

Afera hejterska w resorcie sprawiedliwości. Wyborcy PiS chcą odsunięcia sędziówŹródło: East News, fot: Jan Bielecki
d1x5iag
d1x5iag

Afera hejterska w resorcie sprawiedliwości spotkała się z potępieniem zdecydowanej większości ankietowanych. W sondażu przygotowanym dla "Rzeczpospolitej" 2/3 nich deklaruje, że protegowani ministra sprawiedliwości po ujawnieniu afery powinni zostać odsunięci od orzekania.

Tylko 6,3 proc. uważa, że nic nie stoi na przeszkodzie, by orzekali dalej. 29,1 proc. przyznało, że nie ma zdania w tej sprawie.

Wyborcy PiS chcą odsunięcia sędziów-hejterów. Sondaż IBRIS

Zorganizowane ataki na wybranych sędziów potępia zaskakująco duży odsetek wyborców PiS. Aż 59 procent respondentów deklarujących poparcie dla partii rządzącej uważa, że sędziowie hejtujący swoich kolegów powinni zostać ("zdecydowanie" lub "raczej") odsunięci od orzekania. Tylko 17 proc. uważa, że nie ma powodów do wyciągania konsekwencji.

d1x5iag

Odsunięcia sędziów-hejterów od orzekania chce 55 proc. sympatyków Lewicy i aż 91 proc. potencjalnych wyborców Koalicji Obywatelskiej. IBRIS zapytał też, czy w tej sprawie powinna zostać powołana komisja śledcza. 48 proc. badanych jest za, a 33 proc. nie widzi takiej potrzeby.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d1x5iag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x5iag
Więcej tematów