Trwa ładowanie...
d320ylb

Afera hejterska w resorcie sprawiedliwości. Wyborcy PiS chcą odsunięcia sędziów

Polacy nie chcą, by sędziowie zaangażowani w zorganizowaną akcję oczerniania mogli orzekać - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS. Takiego zdania jest nawet większość badanych, którzy deklarują poparcie dla PiS.
Share
Wyborcy PiS chcą, by Łukasz Piebiak i inni sędziowie-hejterzy nie mogli orzekać - wynika z sondażu IBRIS
Wyborcy PiS chcą, by Łukasz Piebiak i inni sędziowie-hejterzy nie mogli orzekać - wynika z sondażu IBRISŹródło: East News, Fot: Jan Bielecki
d320ylb

Afera hejterska w resorcie sprawiedliwości spotkała się z potępieniem zdecydowanej większości ankietowanych. W sondażu przygotowanym dla "Rzeczpospolitej" 2/3 nich deklaruje, że protegowani ministra sprawiedliwości po ujawnieniu afery powinni zostać odsunięci od orzekania.

Tylko 6,3 proc. uważa, że nic nie stoi na przeszkodzie, by orzekali dalej. 29,1 proc. przyznało, że nie ma zdania w tej sprawie.

Wyborcy PiS chcą odsunięcia sędziów-hejterów. Sondaż IBRIS

Zorganizowane ataki na wybranych sędziów potępia zaskakująco duży odsetek wyborców PiS. Aż 59 procent respondentów deklarujących poparcie dla partii rządzącej uważa, że sędziowie hejtujący swoich kolegów powinni zostać ("zdecydowanie" lub "raczej") odsunięci od orzekania. Tylko 17 proc. uważa, że nie ma powodów do wyciągania konsekwencji.

d320ylb

Odsunięcia sędziów-hejterów od orzekania chce 55 proc. sympatyków Lewicy i aż 91 proc. potencjalnych wyborców Koalicji Obywatelskiej. IBRIS zapytał też, czy w tej sprawie powinna zostać powołana komisja śledcza. 48 proc. badanych jest za, a 33 proc. nie widzi takiej potrzeby.

Czytaj też: Sędzia Arkadiusz Cichocki przerywa milczenie. Miał być szantażowany
To już pewne. Bohater "afery hejterskiej" Łukasz Piebiak wrócił do orzekania. Jest dokument

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d320ylb

Podziel się opinią

Share
d320ylb
d320ylb
Więcej tematów