ycipk-1v4nha

Afera hejterska w resorcie sprawiedliwości. Wyborcy PiS chcą odsunięcia sędziów

Polacy nie chcą, by sędziowie zaangażowani w zorganizowaną akcję oczerniania mogli orzekać - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS. Takiego zdania jest nawet większość badanych, którzy deklarują poparcie dla PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyborcy PiS chcą, by Łukasz Piebiak i inni sędziowie-hejterzy nie mogli orzekać - wynika z sondażu IBRIS
Wyborcy PiS chcą, by Łukasz Piebiak i inni sędziowie-hejterzy nie mogli orzekać - wynika z sondażu IBRIS (East News, Fot: Jan Bielecki)
ycipk-1v4nha

Afera hejterska w resorcie sprawiedliwości spotkała się z potępieniem zdecydowanej większości ankietowanych. W sondażu przygotowanym dla "Rzeczpospolitej" 2/3 nich deklaruje, że protegowani ministra sprawiedliwości po ujawnieniu afery powinni zostać odsunięci od orzekania.

Tylko 6,3 proc. uważa, że nic nie stoi na przeszkodzie, by orzekali dalej. 29,1 proc. przyznało, że nie ma zdania w tej sprawie.

Wyborcy PiS chcą odsunięcia sędziów-hejterów. Sondaż IBRIS

ycipk-1v4nha

Zorganizowane ataki na wybranych sędziów potępia zaskakująco duży odsetek wyborców PiS. Aż 59 procent respondentów deklarujących poparcie dla partii rządzącej uważa, że sędziowie hejtujący swoich kolegów powinni zostać ("zdecydowanie" lub "raczej") odsunięci od orzekania. Tylko 17 proc. uważa, że nie ma powodów do wyciągania konsekwencji.

Odsunięcia sędziów-hejterów od orzekania chce 55 proc. sympatyków Lewicy i aż 91 proc. potencjalnych wyborców Koalicji Obywatelskiej. IBRIS zapytał też, czy w tej sprawie powinna zostać powołana komisja śledcza. 48 proc. badanych jest za, a 33 proc. nie widzi takiej potrzeby.

Czytaj też: Sędzia Arkadiusz Cichocki przerywa milczenie. Miał być szantażowany
To już pewne. Bohater "afery hejterskiej" Łukasz Piebiak wrócił do orzekania. Jest dokument

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

ycipk-1v4nha
Polub WP Wiadomości
ycipk-1v4nha
ycipk-1v4nha