Trwa ładowanie...
d31g9vz

To już pewne. Bohater "afery hejterskiej" Łukasz Piebiak wrócił do orzekania. Jest dokument

Po czterech latach pracy w ministerstwie sprawiedliwości Łukasz Piebiak wrócił do pełnowymiarowego orzekania w Sądzie Rejonowym. Media ujawniły "Formularz podziału czynności", który został przydzielony sędziemu w wydziale gospodarczym Sądu Rejonowego w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po wybuchu afery w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji
Po wybuchu afery w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji (PAP, Fot: Rafał Guz)
d31g9vz

Dokument obowiązuje od środy i mówi o 100-procentowym wskaźniku przydziału spraw wpływających do IX Wydziału Gospodarczego stołecznego Sądu Rejonowego. To oznacza pełnowymiarowy udział w losowaniu spraw i np. pełnienie zastępstw za każdego z pozostałych 6 sędziów wydziału.

Dokument ujawnił na Twitterze dziennikarz RMF FM Tomasz Skory.

Afera w ministerstwie sprawiedliwości wybuchła kilka tygodni temu. Wtedy wyszło na jaw, że Piebiak utrzymywał w mediach społecznościowych kontakt z Emilią Sz. Kobieta miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitia prof. Krystiana Markiewicza. Miało się to odbywać za wiedzą wiceministra. Po tych doniesieniach Piebiak podał się do dymisji.

d31g9vz

W środę sędziowie z Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie zaakceptowali przydział czynności dla byłego wiceministra, wnioskując zarazem o niedopuszczenie go do orzekania.

Zobacz także: Kaczyński pisał do „Emi”. Schreiber tłumaczy

Dzień wcześniej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro stwierdził, że jego reakcja na aferę w resorcie była "modelowa". Oznajmił, że nieprawidłowości wynikały z podziałów w środowisku sędziowskim, a on nie miał żadnej wiedzy na temat nagannych praktyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31g9vz

Podziel się opinią

Share
d31g9vz
d31g9vz
Więcej tematów