Trwa ładowanie...
d3lp8n5

Zamieszanie wokół Łukasza Piebiaka. Sędziowie chcą go odsunąć od orzekania

Sędziowie z Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie wnioskują o niedopuszczenie byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka do orzekania. Sędzia jest zamieszany w aferę hejterską w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał wrócić do orzekania
Były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał wrócić do orzekania (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3lp8n5

W środę RMF FM poinformowało, że sędziowie z Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie zatwierdzili plan obowiązków Łukasza Piebiaka. Tym samym były wiceminister w resorcie sprawiedliwości może wrócić do orzekania.

Stacja ustaliła, że nie będzie to jednak takie proste. To samo kolegium zawnioskowało do prezesa Sądu Rejonowego, u którego ma pracować Piebiak, o niedopuszczenie go do prowadzenia spraw. Jego członkowie twierdzą, że najpierw musieli zaakceptować podział obowiązków byłego wiceministra, bo była to kwestia wyłącznie techniczna.

W ich ocenie Łukasz Piebiak powinien mieć miesięczną przerwę od czynności ze względu na jego udział w aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chcą, by ostateczną decyzję w tej sprawie podjął Sąd Dyscyplinarny.

d3lp8n5

Zobacz także: Kidawa-Błońska kandydatką na premiera. "Mam straszną tremę”

Prezes Sądu Rejonowego od dziś jest na urlopie.

Łukasz Piebiak odszedł z Ministerstwa Sprawiedliwości po ujawnieniu afery hejterskiej. Były wiceminister miał być zaangażowany w działania oczerniające sędziów, którzy byli nieprzychylni przeprowadzanej przez PiS reformie sądownictwa.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lp8n5

Podziel się opinią

Share
d3lp8n5
d3lp8n5
Więcej tematów