Trwa ładowanie...
d4axbo4

Adwokaci Miloszevicia odlecieli do Hagi

Slobodan Miloszević (AFP)
Jugosłowiańscy adwokaci Slobodana Miloszevicia
odlecieli w poniedziałek do Hagi na spotkanie ze swoim klientem,
by przygotować się do pierwszego przesłuchania byłego prezydenta
przed haskim trybunałem.

Share
d4axbo4

Będziemy omawiać obronę i skład zespołu obrońców - zapowiedział mecenas Zdenko Tomanović, który we wtorek będzie reprezentował Miloszevicia na pierwszym przesłuchaniu.

44-letni Tomanović należy do 10-osobowego zespołu adwokatów, którzy bronili byłego prezydenta w kraju, gdy wszczęto przeciw niemu śledztwo pod zarzutem malwersacji i nadużycia władzy. Wraz z Tomanoviciem poleciał do Hagi należący do tego zespołu 42-letni Dragan Krgović.

Były prezydent stanie przed sędzią trybunału we wtorek o godzinie 10.00 rano. Po odczytaniu mu zarzutów zostanie tylko zapytany, czy przyznaje się do winy.

Jak zapowiadają obrońcy byłego dyktatora, ma on powiedzieć, że wytoczono mu proces pokazowy, ponieważ przeciwstawił się NATO i nie ugiął przed żądaniami w czasie wojny z Sojuszem w 1999 r.

Właściwy proces Miloszevicia rozpocznie się najwcześniej jesienią 2002 r. i potrwa 12-15 miesięcy - przewiduje przewodniczący trybunału haskiego - Claude Jorda.

Adwokaci zabrali ze sobą do Hagi paczki dla swego klienta od jego rodziny. Zawierają one prawdopodobnie książki, odzież i pieniądze, o które prosił Miloszević po pierwszym dniu pobytu w celi aresztu Scheveningen. (mon)

d4axbo4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4axbo4
Więcej tematów