Trwa ładowanie...
d197gyc

Adrian Zandberg wskazuje "najbardziej niebezpieczną postać". Nie jest to Bartłomiej M.

Zatrzymanie Bartłomieja M. zdominowało telewizyjne programy publicystyczne. O sprawie wypowiedział się również Adrian Zandberg, który zwrócił uwagę na, że proceder w związku z którym zatrzymano byłych polityków PiS, był tolerowany przez lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Antoni K. to według Adriana Zandberga "najbardziej niebezpieczna postać" poniedziałkowych wydarzeń
Mariusz Antoni K. to według Adriana Zandberga "najbardziej niebezpieczna postać" poniedziałkowych wydarzeń (Forum)
d197gyc

Lider partii Razem stwierdził na antenie TVN24, że choć uwaga mediów skupiła się na Bartłomieju M., z dwójki zatrzymanych w poniedziałek byłych polityków PiS to nie on był ważniejszy. Zandberg przyznał, że opinia publiczna nieco zlekceważyła bliskiego współpracownika Antoniego Macierewicza.

- To taka postać, która się aż o prosiła o sparodiowanie - powiedział, nawiązując do postaci "Misia" z serialu "Ucho prezesa".

Płatny dostęp do "Ucha prezesa"

d197gyc

Zandberg stwierdził, że "najbardziej niebezpieczna postać" w historii, którą w poniedziałek żyły media, to Mariusz Antoni K. - Od lat ma firmę, która sprzedaje dostęp do ucha prezesa. Ktoś przynosi projekty ustaw i one potem stają się prawem - powiedział lider partii Razem.

Czytaj też: Bartłomiej M. opuścił biuro CBA. Przed nim trudne godziny
Zatrzymanie Bartłomieja M. PiS odcina się od człowieka Macierewicza

- Z przecieków słyszymy, że stawka za taką usługę to 30 tys. zł - powiedział polityk. Materiał o firmie byłego posła PiS przygotowali dziennikarze TVN i "Gazety Wrocławskiej".

"Państwo półkolonialne"

Adrian Zandberg podkreślił, że właśnie po to, by uniknąć tego typu afer prawo musi być przejrzyste. - Nie może być "wrzutek", że przychodzi projekt w nocy, a rano jest uchwalony - powiedział. Lider partii Razem stwierdził, że polska polityka jest "spenetrowana przez lobbing". - Kaczyński o tym mówił i dobrze. Ale co z tym zrobił? Zamienił tylko ludzi, którzy obsługują czyjeś interesy - zarzucił.

d197gyc

Czytaj też: Zatrzymanie Bartłomieja M. przez CBA. Internet reaguje

Zobacz także: Bartłomiej M. zatrzymany. Joanna Kluzik-Rostkowska o szczegółach nieprawidłowości z PGZ

Polityk stwierdził, że tego typu zachowania są typowe w naszym kraju. - Polskie państwo zachowuje się jak państwo półkolonialne. Ambasady i duże firmy decydują, jak wygląda u nas prawo. Odziera się nas w ten sposób z godności - ocenił.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d197gyc

Podziel się opinią

Share

d197gyc

d197gyc
Więcej tematów