Trwa ładowanie...

Adam Szłapka nowym przewodniczącym Nowoczesnej

Nowoczesna ma nowego szefa. Po tym, jak z funkcji przewodniczącej zrezygnowała Katarzyna Lubnauer, do walki o przywództwo w partii wystartowali Adam Szłapka i Krzysztof Mieszkowski. Uczestnicy konwencji partii zdecydowali, że nowym przewodniczącym zostanie Szłapka.

Adam Szłapka nowym przewodniczącym NowoczesnejŹródło: PAP, fot: Wojciech Olkuśnik
d3v0ziq
d3v0ziq

Dotychczasowy sekretarz generalny ugrupowania Adam Szłapka zdobył 66 głosów, a jego kontrkandydat Krzysztof Mieszkowski - 41 - informuje polsatnews.pl

Szłapka zastąpi na fotelu przewodniczącego partii Katarzynę Lubnauer, która w niedzielę złożyła rezygnację. - Wybory europejskie i parlamentarne przegraliśmy i jako partia i jako koalicja. Jako jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej biorę na siebie odpowiedzialność za wynik - argumentowała swoją decyzję Lubnauer.

O tym, że Katarzyna Lubnauer zrezygnuje ze swojej funkcji, spekulowano już wcześniej.Pisaliśmy o tym również w Wirtualnej Polsce

Szłapka ma 35 lat, jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył studia z zakresu politologii i wschodoznawstwa. W latach 2006–2010 pełnił funkcję radnego i wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Kościanie. Był dyrektorem Fundacji Projekt: Polska, w której zajmował się zajmował się m.in. organizacją projektów "Razem 89" i "Pokolenie Solidarność".

Adam Szłapka: nie ma takiego punktu w programie

W czasach prezydentury Bronisława Komorowskiego, od 2011 do 2015 roku, pracował jako ekspert w Kancelarii Prezydenta.

d3v0ziq

W 2015 roku został sekretarzem generalnym nowo powstałego ugrupowania Ryszarda Petru - Nowoczesnej. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku kandydował do Sejmu z okręgu kaliskiego. Zdobył ponad 12,5 tys. głosów i objął mandat poselski.

W Sejmie Szłapka wszedł w skład Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

W wyborach w 2019 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu poznańskim, otrzymując 51 951 głosów.

Źródło: polsatnews.pl

d3v0ziq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v0ziq
Więcej tematów