Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski pokazał nowe dane

Minister zdrowia opublikował w mediach społecznościowych wykres przedstawiający różnicę w liczbie zakażeń między 2020 i 2021 rokiem. Adam Niedzielski podkreślił, że widoczne na wykresie zmiany to skutek procesu szczepień.

Share
Adam Niedzielski pokazał nowe dane. Szczepienia osłabiły pandemię
Adam Niedzielski pokazał nowe dane. Szczepienia osłabiły pandemię Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK
d42f993

Na opublikowanym przez Niedzielskiego na Twitterze wykresie wyraźnie widać, że czwarta fala pandemii jest znacznie łagodniejsza od tej, z którą mieliśmy do czynienia przed rokiem. W ubiegłym roku w drugiej połowie września dzienna liczba zakażeń koronawirusem wielokrotnie przekroczyła 1000, a w ostatnim dniu miesiąca odnotowano prawie 2000 infekcji. W bieżącym roku we wrześniu granica tysiąca zakażeń nie została jeszcze przekroczona.

"Porównanie liczby zakażeń z września 2020 z 2021. Rozchodzące się linie trendu pokazują, jak działają szczepienia. Warto dodać, że dziś mamy do czynienia z bardziej zakaźną mutacją wirusa" - napisał minister zdrowia na Twitterze.

Koronawirus w Polsce. Rząd na razie nie zaostrzy restrykcji

W poniedziałek podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski poinformował, że mimo widocznych wzrostów w dziennej liczbie zakażeń, rząd nie planuje na razie zaostrzania obowiązujących restrykcji sanitarnych. Odniósł się również do różnic między ubiegłym i bieżącym rokiem.

d42f993

- Polska w skali Europy jest krajem, który ma stosunkowo najmniej zakażeń. Obserwujemy jednak trend wzrostowy, podczas gdy kraje Europy Zachodniej mają już za sobą tzw. apogeum czwartej fali - mówił. - Porównując do sytuacji sprzed roku, widzimy efekt szczepień. Patrząc na dynamikę wzrostu, to ona różni się znacznie od tej z września 2020 roku - dodał.

Minister Zdrowia przekazał również, że szykowane na październik rozporządzenie dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce ma przedłużyć obecnie obowiązujące obostrzenia.

Stan wyjątkowy. Bartomiej Sienkiewicz ma teorię. Zwraca uwagę na szczegół

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d42f993

Podziel się opinią

Share
d42f993
d42f993
Więcej tematów