Trwa ładowanie...

Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowia. Kim jest następca Łukasza Szumowskiego?

Premier Mateusz Morawiecki podał nazwisko następcy Łukasza Szumowskiego w resorcie zdrowia. Nowym ministrem ma zostać szef Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski zastąpi w resorcie zdrowia Łukasza SzumowskiegoAdam Niedzielski zastąpi w resorcie zdrowia Łukasza SzumowskiegoŹródło: nfz.gov.pl
d1kpj36
d1kpj36

Następca Szumowskiego nie jest lekarzem. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Karierę zawodową zaczynał w Ministerstwie Finansów, pracował także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Od 23 listopada 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Finansów (szefem resortu był wówczas premier Morawiecki).

Był członkiem rady nadzorczej spółki celowej Aplikacje Krytyczne (2017 - 2018) oraz od stycznia do lipca 2018 roku członkiem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, powołanym na wniosek Ministra Finansów.

d1kpj36

Od 12 lipca 2018 r. Adam Niedzielski był zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Operacyjnych, a od 18 lipca 2019 r. - pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

10 października 2019 r. został powołany na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kpj36
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kpj36
Więcej tematów