Trwa ładowanie...

Adam Lipiński w zarządzie NBP. Kto zamiast niego będzie nowym posłem PiS?

Adam Lipiński otrzymał nominację na członka zarządu NBP. Tym samym, obejmując nowe stanowisko, będzie musiał zrezygnować z mandatu poselskiego. Prawo i Sprawiedliwość będzie więc miało nowego posła. Wiemy już, kto zastąpi Adama Lipińskiego.

Share
Adam Lipiński dostał nominację do zarządu NBP. Kto na jego miejsce w Sejmie?
Adam Lipiński dostał nominację do zarządu NBP. Kto na jego miejsce w Sejmie?Źródło: Getty Images, fot: Maciej Gillert, Gallo Images Poland
d3449m4

Adam Lipiński w zarządzie NBP. Kto będzie nowym posłem PiS?

Dotychczasowy poseł, a jednocześnie wiceprezes PiS, Adam Lipiński, otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy nominację na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego. Zasiadając w zarządzie NBP, Lipiński nie będzie mógł być jednocześnie posłem.

Po zrzeczeniu się przez Adama Lipińskiego mandatu poselskiego na jego miejsce będzie mógł wskoczyć ten, kto w czasie wyborów w 2019 roku miał kolejny wynik. Jak ocenia Interia, najprawdopodobniej będzie to pochodzący z Bolesławca - Szymon Pogoda.

Adam Lipiński odchodzi z Sejmu. Wiemy, kim będzie nowy poseł PiS

Adam Lipiński jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego, współtwórcą Prawa i Sprawiedliwości i od początku istnienia partii nieprzerwanie jej wiceprezesem. Mandat po Adamie Lipińskim obejmie Szymon Pogoda. Potwierdził to on sam w rozmowie z portalem Interia.

d3449m4

- Jeżeli takie decyzje zapadną, a to miejsce zostanie "zwolnione", to tak, obejmę mandat, bo w wyborach startowałem na poważnie. Zostałem obdarzony zaufaniem, dostałem dość dużą liczbę głosów, więc jeśli ta informacja się potwierdzi, to obejmę mandat – powiedział Szymon Pogoda w rozmowie z Interią.

Bezkarność urzędników. Bogdan Zdrojewski mówi o absurdzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3449m4

Podziel się opinią

Share
d3449m4
d3449m4
Więcej tematów