Trwa ładowanie...
d2o2kdl

Adam Lipiński w szczerym wywiadzie. Ujawnia, co myśli o sprawie Mariana Banasia

Służby powinny się bardziej przyłożyć do sprawdzania ludzi kandydujących na najwyższe stanowiska państwowe - mówi wiceprezes PiS Adam Lipiński. Dodaje, że w sprawie szefa NIK, PiS "ewidentnie ma problem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes NIK Marian Banaś
Prezes NIK Marian Banaś (PAP, Fot: Mateusz Marek)
d2o2kdl

Adam Lipiński w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" nie krył, że afera wokół szefa NIK to kłopot dla jego partii. Pytany o wybór Mariana Banasia i rolę służb, które do tego dopuściły, przyznał, że ich działania zawiodły. - Na pewno trzeba wyciągnąć wnioski z tego, co się wydarzyło, i to sprawdzanie kandydatów na najwyższe stanowiska państwowe powinno być bardziej szczegółowe i dokładniejsze - stwierdził Lipiński. - Z tego wynika, że tu zostały popełnione jakieś błędy - przyznał.

Dopytywany, czy PiS poczuwa się do "odpowiedzialności za ten blamaż" odpowiedział: "my rządzimy, więc odpowiadamy za wszystko, co się dzieje".

d2o2kdl

Czytaj również - Afera Mariana Banasia. Gdzie prezes NIK spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim?

Na pytanie, czy szef MSWiA Mariusz Kamiński powinien podać się do dymisji, Lipiński odparł, że nie słyszał o takim pomyśle. Podkreślił, że "bardzo ceni Kamińskiego i raczej nie rekomendowałby jego dymisji". - Ale tutaj ewidentnie mamy pewien problem - przyznał.

Marian Banaś w Sejmie. Nie reagował na pytania

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o2kdl

Podziel się opinią

Share

d2o2kdl

d2o2kdl
Więcej tematów