Trwa ładowanie...

Adam Bodnar rozczarowany Łukaszem Piebiakiem. "Nie spodziewałem się tego po nim"

Adam Bodnar odniósł się do afery związanej z byłym podsekretarzem stanu Łukaszem Piebiakiem, który miał inspirować nienawistne wpisy nt. sędziów. Rzecznik Praw Obywatelskich jest rozczarowany jego postępowaniem i twierdzi, że Piebiak może ponieść odpowiedzialność karną.

Share
Adam Bodnar rozczarowany Łukaszem Piebiakiem. "Nie spodziewałem się tego po nim"
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d2f1dhh

- Z sędzią Piebiakiem współpracowałem od kilku lat. Był jednym z liderów Iustitii. Nie spodziewałem się po nim takiego zachowania. Ujawnienie korespondencji z internautką i aranżowanie tych hejterskich sytuacji było dla mnie dużym zaskoczeniem - powiedział na antenie TVN24.

Bodnar podkreślił, że podobne zachowanie nie przystoi urzędnikowi ministerstwa sprawiedliwości i sędziemu. - Doszło także do ujawnienia danych osobowych i wykorzystania życia prywatnego. To ociera się o odpowiedzialność karną. (...) Zakładając, że wszystkie materiały są autentyczne, doszło tu do złamania prawa - ocenił.

Wątpliwości Adama Bodnara ws. Dawida Kosteckiego

Rzecznik Praw Obywatelskich odniósł się także do tajemniczych samobójstw Dawida Kosteckiego i Brunona Kwietnia. - To były tajemnicze sprawy. Kontekst polityczny zwrócił moją uwagę w obu przypadkach. Raporty są jeszcze niegotowe, jednak w sprawie Dawida Kosteckiego moi współpracownicy odwiedzili zakład karny na Białołęce. Nadal nie udało nam się jednak spotkać ze strażnikiem i opiekunem Kosteckiego, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim - stwierdził.

Zobacz także: Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości? Minister Dudy odpowiada Tuskowi

Szczególne podejrzenia Bodnara budzi fakt, że nie można sprawdzić zapisu monitoringu z korytarza przy celi Kosteckiego. - Przez znaczącą większość czasu było tam wyłączone światło. Jak w takiej sytuacji zapewnić bezpieczeństwo? Mamy w tej kwestii spore wątpliwości - powiedział.

d2f1dhh

Adam Bodnar na prezydenta?

W mediach coraz częściej pojawiają się spekulacje nt. ewentualnego startu Adama Bodnara w nadchodzących wyborach prezydenckich. RPO miałby startować jako kandydat opozycji. Bodnar podjął już w tej sprawie decyzję.

- Nie rozważam startu w wyborach prezydenckich. Jestem Rzecznikiem Praw Obywatelskich do września 2020. Nie zamierzam zrezygnować z tego stanowiska - uciął.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f1dhh

Podziel się opinią

Share
d2f1dhh
d2f1dhh
Więcej tematów