Trwa ładowanie...
ycipk-1z3whd

Poznań. Na Mr. Gay Poland symulowano zabójstwo arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. RPO i KEP reagują

Rzecznik Praw Obywatelskich z urzędu zajmie się sprawą wydarzeń z wyborów Mister Gay Poland 2019. Jeden z uczestników poderżnął gardło kukle przedstawiającej metropolitę krakowskiego. "Podżeganie do nienawiści nie mieści się w kanonach europejskich cywilizacji" - komentuje Episkopat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik KEP odniósł się do sytuacji na Mr. Gay Poland 2019, gdzie Drag Queen symulował zabójstwo arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
Rzecznik KEP odniósł się do sytuacji na Mr. Gay Poland 2019, gdzie Drag Queen symulował zabójstwo arcybiskupa Marka Jędraszewskiego (East News, Fot: Krzysztof Kaniewski)
ycipk-1z3whd

Do wyborów Mister Gay Poland 2019 doszło w piątek. Jeden z uczestników imprezy imitował poderżnięcie gardła dmuchanej lalce. Kukła miała wizerunek arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Krakowski metropolita "naraził się" środowisku LGBT słowami o "tęczowej zarazie". Organizatorzy imprezy odcięli się od kontrowersyjnego zachowania Drag Queen.

Do sytuacji odniósł się rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. "Z przykrością przyjęliśmy informację o manifestacji nienawiści. Niedawno przetoczyła się przez Polskę dyskusja o spaleniu kukły Judasza. Dzisiaj chcemy przypomnieć, że podżeganie do nienawiści i aktów przemocy wobec człowieka nie mieści się w kanonach europejskiej cywilizacji. Budzi jedynie niesmak i oburzenie" - napisał ks. dr Paweł Rytel-Andrianik.

ycipk-1z3whd

Zareagował również Rzecznik Praw Obywatelskich. "Trudno znaleźć mi uzasadnienie dla tego typu działań promujących przemoc, szczególnie pod płaszczykiem wolności artystycznej. Sprawę oczywiście podejmę z urzędu" - napisał na Twitterza Adam Bodnar. "Nie ma mojej zgody na tego typu akty. Nie można uzasadniać czynów sugerujących pozbawienie życia. Nawet jeśli z poglądami danej osoby się nie zgadzamy" - dodał w kolejnym wpisie.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

ycipk-1z3whd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1z3whd

ycipk-1z3whd
ycipk-1z3whd