Trwa ładowanie...
dlj8027

Poznań. Na Mr. Gay Poland symulowano zabójstwo arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. RPO i KEP reagują

Rzecznik Praw Obywatelskich z urzędu zajmie się sprawą wydarzeń z wyborów Mister Gay Poland 2019. Jeden z uczestników poderżnął gardło kukle przedstawiającej metropolitę krakowskiego. "Podżeganie do nienawiści nie mieści się w kanonach europejskich cywilizacji" - komentuje Episkopat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik KEP odniósł się do sytuacji na Mr. Gay Poland 2019, gdzie Drag Queen symulował zabójstwo arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
Rzecznik KEP odniósł się do sytuacji na Mr. Gay Poland 2019, gdzie Drag Queen symulował zabójstwo arcybiskupa Marka Jędraszewskiego (East News, Fot: Krzysztof Kaniewski)
dlj8027

Do wyborów Mister Gay Poland 2019 doszło w piątek. Jeden z uczestników imprezy imitował poderżnięcie gardła dmuchanej lalce. Kukła miała wizerunek arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Krakowski metropolita "naraził się" środowisku LGBT słowami o "tęczowej zarazie". Organizatorzy imprezy odcięli się od kontrowersyjnego zachowania Drag Queen.

Do sytuacji odniósł się rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. "Z przykrością przyjęliśmy informację o manifestacji nienawiści. Niedawno przetoczyła się przez Polskę dyskusja o spaleniu kukły Judasza. Dzisiaj chcemy przypomnieć, że podżeganie do nienawiści i aktów przemocy wobec człowieka nie mieści się w kanonach europejskiej cywilizacji. Budzi jedynie niesmak i oburzenie" - napisał ks. dr Paweł Rytel-Andrianik.

dlj8027

Zareagował również Rzecznik Praw Obywatelskich. "Trudno znaleźć mi uzasadnienie dla tego typu działań promujących przemoc, szczególnie pod płaszczykiem wolności artystycznej. Sprawę oczywiście podejmę z urzędu" - napisał na Twitterza Adam Bodnar. "Nie ma mojej zgody na tego typu akty. Nie można uzasadniać czynów sugerujących pozbawienie życia. Nawet jeśli z poglądami danej osoby się nie zgadzamy" - dodał w kolejnym wpisie.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

dlj8027

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


dlj8027

dlj8027
dlj8027
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów