Trwa ładowanie...
d25f5vo

Adam Bodnar: Jarosław Kaczyński pisze do mnie bardzo często

Powołano mnie na pięć lat, więc przede mną jeszcze trzy lata i dziewięć miesięcy pracy - stwierdził w rozmowie z "Wprost" rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, pytany o to, czy już "się pakuje". Przypomniał także, że polskie prawo nie przewiduje odwołania rzecznika przed końcem jego kadencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Bodnar
Adam Bodnar (WP)
d25f5vo

Bodnar przyznał, że można usunąć rzecznika z urzędu wtedy, gdy sprzeniewierzy się ślubowaniu, lecz - jak dodał - "ta sytuacja nie występuje". - To, co słyszymy, to tylko oceny polityczne, do których zresztą każdy ma prawo - dodał rzecznik praw obywatelskich.

- Zresztą, proszę zwrócić uwagę, że w samej partii rządzącej są różne postawy i opinie na temat mojej pracy. Na przykład, pan Jarosław Kaczyński, jako poseł, często pisze do mnie wnioski o interwencje w sprawach osób, które zgłaszają się do jego biura. Wnioskuję z tego, że docenia role urzędu, traktuje go normalnie i tak jak ja stara się odróżniać polityczne spory od rzeczowej pracy na rzecz obywateli - stwierdził Bodnar.

Dopytywany przez prowadzących wywiad czy Jarosław Kaczyński nadal do niego pisze odparł: "Dość regularnie". Wyjawił też, że ostatnia prośba o interwencję została wystosowania 16 listopada.

Adam Bodnar objął urząd Rzecznika Praw Obywatelskich we wrześniu 2015 roku. Jest krytykowany przez prawicowe środowiska. Jego odwołania domagał się między innymi ONR, a także Ordo Iuris. We wrześniu złożenie wniosku o odwołanie Bodnara zapowiedział poseł PiS Stanisław Pięta. <br /
Oprac.: Violetta Baran

d25f5vo

Podziel się opinią

Share
d25f5vo
d25f5vo
Więcej tematów