Trwa ładowanie...

Adam Bielan świętuje. Gowin ma powody do niepokoju

Adam Bielan ma powody do radości. Jak poinformował szef Partii Republikańskiej, wygrał z Jarosławem Gowinem w Sądzie Apelacyjnym. Sprawa dotyczy sporu o przywództwo w Porozumieniu i wróci teraz do I instancji.

Share
Adam Bielan świętuje. Gowin ma powody do niepokoju Adam Bielan świętuje. Gowin ma powody do niepokoju Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK
d4f7x76

- Dzisiaj odebrałem pismo z sądu, które stwierdza, że wygraliśmy w apelacji z Jarosławem Gowinem - poinformował w sobotę 28 sierpnia Adam Bielan, szef partii Republikańskiej.

Adam Bielan wygrał apelację z Jarosławem Gowinem

W rozmowie z PAP sprecyzował, że niejawne posiedzenie Sądu Apelacyjnego w sprawie sporu z Jarosławem Gowinem o przywództwo w Porozumieniu miało miejsce 13 sierpnia. - Sąd uchylił zaskarżone przez nas zarządzenie, więc sprawa wraca do I instancji. Cieszę się, że sąd podzielił nasze argumenty - zaznaczył Adam Bielan.

- Ta decyzja jest ważna nie tylko dla nas, ale i dla całego systemu politycznego w Polsce, który musi się opierać na partiach przestrzegających demokratycznych reguł - tłumaczył polityk.

Wrzawa po wpisie Zbigniewa Ziobry. Michał Woś tłumaczy

Adam Bielan świętuje. Jarosław Gowin przegrał w sądzie apelacyjnym

Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpatrywał kwestię sporu pomiędzy Adamem Bielanem a Jarosławem Gowinem. Jego geneza sięga początków 2021 roku. Według Bielana zarząd partii, rozszerzony w październiku 2020 r. na wniosek Gowina, został uzupełniony niezgodnie ze statutem, a trzyletnia kadencja Gowina jako szefa partii upłynęła w kwietniu 2018 r.

d4f7x76

Sprawa ostatecznie trafiła do na salę sądową. Wniosek do Sadu Okręgowego w Warszawie złożył Adam Bielan. Sprawą zajęto się w marcu.

Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, SO w Warszawie zarządził zwrot wspomnianego wniosku. Sędziowie orzekli, że został on złożony przez osobę nieumocowaną do działania w imieniu partii. Od zarządzenia Bielan odwołał się do sądu apelacyjnego.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4f7x76
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f7x76
d4f7x76
Więcej tematów