Trwa ładowanie...
d31i5c1

Adam Bielan: spotkanie kierownictwa PiS przełożone

W piątek po południu miało odbyć się w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej spotkanie kierownictwa PiS poświęcone rekonstrukcji rządu. Jak ujawnił wicemarszałek Senatu Adam Bielan spotkanie zostało przełożone na przyszły tydzień. - Prezesa PiS zmógł jakiś wirus, jest chory - stwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicemarszałek Senatu Adama Bielan
Wicemarszałek Senatu Adama Bielan (PAP, Fot: Andrzej Rybczyński)
d31i5c1

Informację o tym, że w piątek po południu kierownictwo PiS będzie debatować na temat rekonstrukcji rządu podała w czwartek Polska Agencja Prasowa. Wcześniej o takim spotkaniu mówił na antenie Radia Kraków szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

- Te rozmowy musiały być przeniesione na przyszły tydzień - stwierdzil w "Porannej rozmowie w RMF FM" wicemarszałek Senatu Adam Bielan. - Prezes PiS jest chory od kilku dni, zmógł go jakiś wirus, lekarze zalecają mu, żeby do końca tygodnia nie wychodził z domu. Dzisiaj nie będzie żadnego spotkania. Być może w przyszłym tygodniu - wyjawił.

d31i5c1

Jak dodał do rekonstrukcji rządu dojdzie dopiero po 16 listopada. - Wszyscy czekamy na 16 listopada, na dwulecie rządów. Dopiero później nastąpi rekonstrukcja - wyjaśnił.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/news-adam-bielan-nie-bedzie-dzis-spotkania-kierownictwa-pis-ws-zm,nId,2460423#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Informację o tym, że spotkanie przełożono potwierdził także na swoim profilu na Twitterze szef klubu PiS Ryszard Terlecki. "Spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie rekonstrukcji rządu odbędzie się w przyszłym tygodniu" - napisał wicemarszałek Sejmu.

Bielan pytany był także o pojawiające się plotki, że miałby on objąc stanowisko szefa resortu spraw zagranicznych. - Nie miałem takiej propozycji. To całkowite political fiction - stwierdził.

d31i5c1

Wicemarszałek Senatu wyjawił także, że decyzja ws. kandydata PiS na prezydenta Warszawy zapadnie na początku 2018 roku. - Obaj politycy, Patryk Jaki i Stanisław Karczewski, mają duże szanse w tych wyborach i obaj politycy mogą być dobrymi prezydentami Warszawy - stwierdził Bielan.

- Rozmawiałem o tym z marszałkiem Karczewskim. Jeżeli taka będzie decyzja, jeżeli się zdecyduje kandydować, bo jeszcze nie ma jego osobistej decyzji, to - jak sądzę - w tym kluczowym momencie kampanii pójdzie na urlop - dodał wicemarszałek Senatu, dopytywany czy marszałek nie powinien zrezygnować z pełnionej w Senacie funkcji na czas kampanii wyborczej.

W studio RMF FM rozmawiano także o prezydenckich projektach ustaw o KRS i SN i trwających negocjacjach z PiS na temat ich ostatecznego kształtu.

- Jestem dobrej myśli. Mam relację z pierwszego spotkania obu panów i to są relacje pozytywne, optymistyczne, więc liczę na to, jeżeli nie po tym spotkaniu, to po kolejnym będziemy mieć porozumienie - stwierdził Adam Bielan, mówiąc o spotkaniach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą. - Spotkają się prezydent z prezesem i będziemy mogli zacząć procedowanie w Sejmie. Spotkanie odbędzie się po zakończeniu prac zespołu roboczego składającego się z prawników - powiedział Adam Bielan. Jak dodał, nie sądzi, aby prezydenckie projekty były procedowane w ciągu jednego tygodnia.

d31i5c1

Podziel się opinią

Share

d31i5c1

d31i5c1
Więcej tematów