Trwa ładowanie...
d3bync3

Adam Bielan o spotkaniu z May: potrzebny był tłumacz, bo premier nie mówi po polsku

To Theresa May nie mówi po polsku, więc Adam Bielan był dla niej tłumaczem słów Jarosława Kaczyńskiego - w taki sposób polityk odwrócił kota ogonem, odpowiadając na pytanie o to, czy Jarosław Kaczyński mówi po angielsku. Ale zaskakujących stwierdzeń w tej rozmowie pada więcej - z informacji senatora wynika, że Bartłomiej Misiewicz już nie pracuje w MON.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP)
d3bync3

"Myślę, że Polska ma za dużo problemów i wyzwań, byśmy tyle czasu poświęcali młodemu i niezbyt wpływowemu politykowi" - skomentował dyskusje dotyczące Bartłomieja Misiewicza polityk. W ocenie Adama Bielana sondażowe spadki PiS-u są jedynie chwilowe i tego typu sytuacje nie wpłyną na wynik wyborów, podobnie jak wpadka ministra Waszczykowskiego, który stwierdził, że przy wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Unii Europejskiej mogło dojść do fałszerstwa. "Nam nie zależy na kontynuowaniu sporu wokół tej sprawy. Donald Tusk został wybrany, będzie przewodniczącym, musimy z tym żyć" - uciął temat.

Przytulić miliony? Taki język nie przystoi

Polityk upomniał byłego szefa polskiej dyplomacji za słowa opisujące Martę Kaczyńską jako osobę, która "przytuliła trzy miliony złotych za śmierć rodziców w katastrofie, a nie w zamachu". "Z jednej strony to jest, powiedziałbym, język, który nie przystoi byłemu szefowi dyplomacji, z drugiej strony chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że wypowiada się pan Sikorski na temat kobiety, która straciła w katastrofie smoleńskiej oboje rodziców" - stwierdził.

d3bync3

Szef innego MSZ zareagował

Nie chciał również wprost ocenić jego postawy podczas zamachu w Londynie. "Nie wiem, każdy powinien ocenić we własnym sumieniu to, jak należy się zachować w obliczu takiej tragedii" - powiedział. Były szef polskiej dyplomacji przejeżdżał przez most westminsterski w czasie ataku i sfilmowal wydarzenie. W tym kontekście Bielan przypomniał jednak o wiceszefie brytyjskiego MSZ, który próbował reanimować ciężko rannego policjanta.

Polacy w UK nie powinni się martwić

Jako organizator spotkania premier Theresy May i Jarosława Kaczyńskiego Adam Bielan musiał również zmierzyć się z pytaniem o to, czy prezes PiS mówi po angielsku. "Theresa May nie mówi po polsku, więc potrzebny był tłumacz" - wytłumaczył swoją obecność w zaskakujący sposób. Jak dodał, premier zadeklarowała, że "kwestie swobodnego przepływu osób przebywających zarówno na terenie Wielkiej Brytanii, jak i pozostałych 27 krajów Unii Europejskiej chce załatwić w pierwszej kolejności".

Źródło: Super Express

d3bync3

Podziel się opinią

Share
d3bync3
d3bync3
Więcej tematów