Trwa ładowanie...
d33uux1

ABW zatrzymała Polaka, podejrzanego o nawoływanie do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Polsce

Polak utrzymujący kontakty z Państwem Islamskim został zatrzymany przez funkcjonariuszy katowickiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dawid D. został aresztowany na trzy miesiące. Informację tę potwierdza Prokuratura Krajowa.
Share
ABW zatrzymała Polaka, podejrzanego o nawoływanie do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Polsce
Źródło: PAP
d33uux1

Jak wynika z informacji reportera RMF FM, mężczyzna jest podejrzany o nawoływanie do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Polsce. Chodziło między innymi o nawoływanie do zabijania niewiernych. Konkretny zarzut dotyczy rozpowszechniania w internecie treści mogących ułatwić popełnienie zamachu. Według prokuratury i ABW, mogło dojść do czynów "wymierzonych w szeroko rozumiane bezpieczeństwo".

Śledztwo w tej sprawie, prowadzone przez katowicką delegaturę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Jak wynika z informacji PK, śledztwo wszczęto 22 czerwca. Prokuratorzy nie ujawniają jednak informacji.

Z ustaleń dziennikarza Krzysztofa Zasady wynika, że Dawid D. utrzymywał kontakty z ISIS, a także z osobami zafascynowanymi radykalną odmianą islamu. Chodzi o przestępstwo z art. 255a par. 1 Kodeksu karnego, zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Według komunikatu PK, podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

d33uux1

Prokuratura i ABW zadeklarowały, że oprócz wyjaśnień podejrzanego, dysponują materiałem procesowym, z którego wynika, że "mogło dojść do planowanych czynów wymierzonych w szeroko rozumiane bezpieczeństwo".

Sąd Rejonowy w Katowicach uwzględnił wniosek prokuratora o aresztowanie D. na trzy miesiące.

Źródło: RMF FM

Zobacz także: Jak zachować się w czasie ataku terrorystycznego

d33uux1

Podziel się opinią

Share
d33uux1
d33uux1
Więcej tematów