Trwa ładowanie...
d1laojn
d1laojn

ABW zatrzymała liderów partii Zmiana

• Portal newsbalt.ru: zatrzymano m.in. Mateusza Piskorskiego • To lider prorosyjskiej partii Zmiana i sekretarz Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych • ABW weszła do siedziby ugrupowani oraz mieszkań części działaczy • Tę informację potwierdził dziennikarz TVP Info Michał Rachoń
Share
d1laojn

Według informacji newsbalt.ru do zatrzymania Piskorskiego miało dojść rano. Portal cytuje informatora, przestawiając go jako osobę ze środowiska zatrzymanego: "pojawił się zarzut szpiegostwa na rzecz Rosji. W tej chwili nie mamy kontaktu z Mateuszem".

Akcja ABW w siedzibie partii trwa.

Partia "Zmiana" wydała w tej sprawie oświadczenie: "Dziś rano funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali przeszukań w mieszkaniach członków władz krajowych partii ZMIANA, żądając wydania m.in. twardych dysków, nośników informacji, dokumentów itp. Działanie takie uważamy za formę represji politycznej i próbę zastraszenia środowisk mających odmienną od lansowanej przez władze RP wizję polskiej polityki zagranicznej, wewnętrznej i społeczno-gospodarczej. " - czytamy w piśmie (pisownia oryginalna - dop. red.).

W oświadczeniu ugrupowania nie wspomniano o Mateuszu Piskorskim.

Powstała w lutym 2015 partia, której szefem od początku jest Mateusz Piskorski postulowała m.in. opuszczenie NATO przez Polskę oraz zmianę podejścia w stosunku do Rosji.

d1laojn

Podziel się opinią

Share
d1laojn
d1laojn
Więcej tematów