Trwa ładowanie...

ABW zablokowało radio ISIS na polskiej domenie. "Należy spodziewać się odnowienia działalności"

Oficjalne radio Państwa Islamskiego w Polsce zostało zablokowane - przekazał rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. To reakcja na pojawienie się na polskiej domenie rozgłośni z treściami propagandowymi.

Share
ABW zablokowało radio ISIS na polskiej domenie. "Należy spodziewać się odnowienia działalności"
Źródło: Materiały prasowe
d73810q

Informację o pojawieniu się radia ISIS przekazał na Twitterze Wojciech Szewko. "Al Bayan to działające od lat oficjalne medium IS, podobnie jak agencja Aamaq" - wyjaśnił ekspert od terroryzmu.

Strona została zarejestrowana przez niemiecką firmę EPAG Domainservices GmbH. Utworzono ją 10 lutego 2018 roku.

Radio ISIS w Polsce zostało już zablokowane. "Strona internetowa zamieszczona na polskiej domenie, która zajmowała się szerzeniem propagandy tzw. Państwa Islamskiego została zablokowana, dzięki działaniom Centrum Antyterrorystycznego ABW" - przekazał rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Żaryn w rozmowie z Onetem przyznał, że "należy spodziewać się odnowienia działalności na innych, polskich lub zagranicznych serwerach".

d73810q

Przywódca Państwa Islamskiego "umarł i powrócił"

Ostatnio o ISIS było głośno przy okazji informacji o przywódcy Państwa Islamskiego. Okazuje się, że Abu Bakr al-Baghdadi "znowu żyje". Według irackich źródeł jego stan jest zły i pogarsza się, ale nie zginął. W przeszłości kilkakrotnie ogłaszano już śmierć Baghdadiego. Równie trudno jest zabić innych przywódców ISIS.

Według oficerów wywiadu w Bagdadzie duchowy przywódca ISIS ukrywa się na pustyni w Syrii niedaleko granicy z Irakiem. W ostatnich dniach miał trafić do szpitala z powodu ciężkich obrażeń nogi. Nie może samodzielnie chodzić a do tego cierpi na poważne problemy psychiczne.

Zobacz także: Tajemnica pewnej koperty, czyli donosy w Prawie i Sprawiedliwości

d73810q

Podziel się opinią

Share
d73810q
d73810q
Więcej tematów