Trwa ładowanie...
d8bqf2g

Abp Stanisław Gądecki włożył kij w mrowisko. Oświadczenie ws. LGBT+

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wydał specjalne oświadczenie na temat LGBT+. Stwierdza w nim m.in., że "szacunek dla konkretnych osób nie może prowadzić do akceptacji ideologii". Broni też kontrowersyjnego kazania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Stanisław Gądecki odniósł się do słów o "tęczowej zarazie"
Abp Stanisław Gądecki odniósł się do słów o "tęczowej zarazie" (Agencja Gazeta, Fot: Maciek Jaźwiecki)
d8bqf2g

Oświadczenie abp. Gądeckiego zostało opublikowane w mediach społecznościowych.

Zdaniem arcybiskupa mamy do czynienia z "ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej".

Przewodniczący KEP stwierdza, że o ile "osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia", to "szacunek dla konkretnych osób nie może prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji".

d8bqf2g

Gądecki apeluje do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które, jak twierdzi, "pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji, skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet". Wnioskuje także do parlamentarzystów, aby "oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. 'małżeństw homoseksualnych' oraz możliwości adopcji przez nie dzieci".

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

"Tęczowa zaraza"

To nie koniec. Arcybiskup odnosi się również do fali krytyki, która wylała się metropolitę krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego za słowa o "tęczowej zarazie". Zdaniem przewodniczącego KEP świadczy ona o "zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej".

d8bqf2g

Przypomnijmy, dymisji arcybiskupa Jędraszewskiego za tę wypowiedź chce m.in. dominikanin Paweł Gużyński. Kilka dni temu wystosował apel o pisanie listów w tej sprawie. "Tego rodzaju publiczne wypowiedzi głoszone w homilii mogą zaowocować czyjąś depresją, a nawet samobójstwem. Mogą nasilić falę agresji wobec tych środowisk" - wskazał dominikanin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8bqf2g

Podziel się opinią

Share
d8bqf2g
d8bqf2g
Więcej tematów