Trwa ładowanie...
d28lkdo

Abp Marek Jędraszewski ostrzegł przed "ideologią singli". Wymowna reakcja Szymona Hołowni

Abp Marek Jędraszewski w kazaniu wygłoszonym w Kalwarii Zebrzydowskiej ostrzegał przed "ideologią singli". Ostro na słowa kościelnego hierarchy zareagował Szymon Hołownia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Marek Jędraszewski. Reakcja Szymona Hołowni
Abp Marek Jędraszewski. Reakcja Szymona Hołowni (Getty Images, Fot: SOPA Images)
d28lkdo

"Ideologia singli". Wymowna reakcja Szymona Hołowni

Słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o "ideologii singli" wywołały wiele kontrowersji. Zareagował na nie m.in. Szymon Hołownia, który skrytykował metropolitę krakowskiego za wygłaszane poglądy podczas Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czytaj także:Wybory prezydenckie 2020. Rzecznik rządu Piotr Mueller o wyroku WSA: będziemy rozważać środki odwoławcze

d28lkdo

- Abp Jędraszewski opowiada znowu jakieś bzdury. Już nie o "ideologii LGBT", ale "ideologię singli" sobie wymyślił. Nie wiem, do kogo on pije, czy do Jarosława Kaczyńskiego, czy do siebie samego? Teraz będzie walczył z "ideologią singli". Wymyślić sobie potwora, podpalić, a później gasić - to jest zadanie arcybiskupa jednej z największych polskich metropolii? - powiedział Szymon Hołownia na nagraniu opublikowanym na twitterowym profilu ruchu Polska 2050.

Abp Marek Jędraszewski ostrzegł przed "ideologią singli"

Abp Marek Jędraszewski podczas niedzielnej Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej wygłosił kazanie, w którym ostrzegł przed "ideologią singli". - Wbrew temu, co głoszą modne ideologie, człowiek nie żyje i nie umiera dla siebie. Pełnia życia, która sprawia, że żyjemy z innymi i dla innych, to pełnia, którą osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym - powiedział abp Marek Jędraszewski.

Czytaj także:Sosnowiec. Akcja policji w kościele w trakcie mszy

d28lkdo

- To nie ma nic wspólnego z wielkim, wspaniałym zamysłem Pana Boga, gdy powoływał człowieka do życia jako kobietę i mężczyznę, którzy mają żyć razem dla siebie, których miłość ma być płodna, a w tej płodności mają widzieć przejaw Bożego błogosławieństwa. Mają żyć razem i dla siebie jednocześnie, zgodnie z tym, co przysięgali wobec Boga i Kościoła w sakramencie małżeństwa - dodał abp Jędraszewski.

Posiedzenie zarządu PO. Tomasz Siemoniak: będę rozmawiał z Borysem Budką

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28lkdo

Podziel się opinią

Share
d28lkdo
d28lkdo
Więcej tematów