Trwa ładowanie...
dlu3lny

Abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę na KUL. "Konfrontuje się z neomarksistowskimi nurtami"

Abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę im. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas laudacji na cześć krakowskiego metropolity zaznaczono, że duchowny "raz po raz konfrontuje się z różnego rodzaju neomarksistowskimi nurtami".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę od Stowarzyszenia Absolwentów KUL
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę od Stowarzyszenia Absolwentów KUL (Forum, Fot: Jacek Szydlowski/FORUM)
dlu3lny

Duchowny został wyróżniony w ramach konferencji naukowej "Kardynał Stefan Wyszyński - absolwent Katedry Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL". Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa oraz Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL.

- Wielu ludzi w Polsce cieszy się, że mamy takiego odważnego biskupa, który nie lęka się medialnych ataków - mówił podczas laudacji prof. Dariusz Kowalczyk.

- Współczesne ideologie jak gender, LGBT, skrajny feminizm, aborcjonizm, antyludzki ekologizm, głoszą, że nie są żadnymi ideologiami a jedynie stawaniem po stronie dyskryminowanych, domaganiem się poszanowania praw człowieka, zwierząt itp. - dodał duchowny cytowany przez "Kurier Lubelski". Kowalczyk w uzasadnieniu wyróżnienia przypominał, że Jędraszewski "raz po raz jest konfrontowany z różnego rodzaju neomarksistowskimi nurtami".

dlu3lny

Zobacz też: Zbigniew Ziobro bronił ustawy w Senacie. Śmiszek komentuje

Odbierając nagrodę z rąk Stowarzyszenia duchowny nie krył dumy. - Zawsze kiedy chodzi o zagrożenie człowieczeństwa, człowieka, tych podstawowych wartości ludzkich trzeba mieć jasną postawę - oświadczył abp Marek Jędraszewski. Duchowny zaznaczał jak ogromie ważne jest powstrzymywanie współczesnych negatywnie dominujących trendów kulturowych. Stwierdził, że "ideologie, o których mówimy dzisiaj", mają charakter międzynarodowy i samoniszczycielski.

Kim jest arcybiskup Marek Jędraszewski?

Marek Jędraszewski przez lata związany był z poznańskim Kościołem. Był bliskim współpracownikiem abp. Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków. Doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak sam Paetz złożył rezygnację z urzędu. Watykan odsunął go także od pełnienia posługi kapłańskiej.

dlu3lny

Arcybiskup Jędraszewski od 2017 pełni posługę metropolity krakowskiego. Od tego czasu był często opisywany w mediach. Duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. - Kościół nie zabrania homoseksualistom kochać. Natomiast nie mogą oni oczywiście kochać osób tej samej płci - mówił w przeszłości abp Jędraszewski.

Duchowny zasłynął m.in. kontrowersyjną wypowiedzią podczas nabożeństwa w intencji ofiar Powstania Warszawskiego. "Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły" - powiedział podczas mszy w Bazylice Mariackiej. Po czym dodał "nie czerwona, a tęczowa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Kurier Lubelski"

dlu3lny

Podziel się opinią

Share
dlu3lny
dlu3lny
Więcej tematów