Trwa ładowanie...

Abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę na KUL. "Konfrontuje się z neomarksistowskimi nurtami"

Abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę im. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas laudacji na cześć krakowskiego metropolity zaznaczono, że duchowny "raz po raz konfrontuje się z różnego rodzaju neomarksistowskimi nurtami".
Share
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę od Stowarzyszenia Absolwentów KUL
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę od Stowarzyszenia Absolwentów KULŹródło: Forum, Fot: Jacek Szydlowski/FORUM
d43hx0f

Duchowny został wyróżniony w ramach konferencji naukowej "Kardynał Stefan Wyszyński - absolwent Katedry Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL". Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa oraz Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL.

- Wielu ludzi w Polsce cieszy się, że mamy takiego odważnego biskupa, który nie lęka się medialnych ataków - mówił podczas laudacji prof. Dariusz Kowalczyk.

- Współczesne ideologie jak gender, LGBT, skrajny feminizm, aborcjonizm, antyludzki ekologizm, głoszą, że nie są żadnymi ideologiami a jedynie stawaniem po stronie dyskryminowanych, domaganiem się poszanowania praw człowieka, zwierząt itp. - dodał duchowny cytowany przez "Kurier Lubelski". Kowalczyk w uzasadnieniu wyróżnienia przypominał, że Jędraszewski "raz po raz jest konfrontowany z różnego rodzaju neomarksistowskimi nurtami".

d43hx0f

Zobacz też: Zbigniew Ziobro bronił ustawy w Senacie. Śmiszek komentuje

Odbierając nagrodę z rąk Stowarzyszenia duchowny nie krył dumy. - Zawsze kiedy chodzi o zagrożenie człowieczeństwa, człowieka, tych podstawowych wartości ludzkich trzeba mieć jasną postawę - oświadczył abp Marek Jędraszewski. Duchowny zaznaczał jak ogromie ważne jest powstrzymywanie współczesnych negatywnie dominujących trendów kulturowych. Stwierdził, że "ideologie, o których mówimy dzisiaj", mają charakter międzynarodowy i samoniszczycielski.

Kim jest arcybiskup Marek Jędraszewski?

Marek Jędraszewski przez lata związany był z poznańskim Kościołem. Był bliskim współpracownikiem abp. Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków. Doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak sam Paetz złożył rezygnację z urzędu. Watykan odsunął go także od pełnienia posługi kapłańskiej.

d43hx0f

Arcybiskup Jędraszewski od 2017 pełni posługę metropolity krakowskiego. Od tego czasu był często opisywany w mediach. Duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. - Kościół nie zabrania homoseksualistom kochać. Natomiast nie mogą oni oczywiście kochać osób tej samej płci - mówił w przeszłości abp Jędraszewski.

Duchowny zasłynął m.in. kontrowersyjną wypowiedzią podczas nabożeństwa w intencji ofiar Powstania Warszawskiego. "Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły" - powiedział podczas mszy w Bazylice Mariackiej. Po czym dodał "nie czerwona, a tęczowa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Kurier Lubelski"

d43hx0f

Podziel się opinią

Share
d43hx0f
d43hx0f
Więcej tematów