Trwa ładowanie...
d1x7if3

Abp Jędraszewski: wielkie siły kierują atak na Polskę

Arcybiskup Jędraszewski wygłosił homilię, na której mówił o tym, jak Europa odchodzi od chrześcijańskich wartości. Podkreślał, że wierzący będą przez świat odrzucani, wręcz znienawidzeni, i przestrzegał przed wielkimi siłami, które kierują swój atak na Polskę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Marek Jędraszewski wygłosił homilię w Krakowie
Abp Marek Jędraszewski wygłosił homilię w Krakowie (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d1x7if3

- Paradoksalnie Europa, która jest kontynentem dobrobytu i spokoju, jest równocześnie miejscem, w którym dochodzi do odchodzenia od chrześcijaństwa - mówił abp Jędraszewski podczas mszy w Krakowie. Jak dodał, nikt nie chce już pamiętać o chrześcijańskich korzeniach Europy.

Z Bogiem nie walczy się wprost

- Wszystko, co najbardziej wartościowe jest przekreślane - głosił arcybiskup - Nie walczy się wprost z Bogiem, po prostu się o nim milczy, a znaki jego obecności się usuwa, bo mogą kogoś drażnić. W sposób milczący odchodzi się od Boga.

d1x7if3

Jędraszewski zauważał, że powstaje nowa kultura, z założenia przeciwna Ewangelii i negująca wiarę w Boga.

Wielkie siły kierują atak na Polskę

- Takie są wielkie siły tego świata, które kierują swój atak na Polskę, żeby też odeszła od swoich chrześcijańskich korzeni, zapomniała o sobie i w jakiejś mierze roztopiła się w tej nowej rzeczywistości, gdzie nie ma miejsca na rodzinę i na naród - podsumowywał arcybiskup.

d1x7if3

Podziel się opinią

Share
d1x7if3
d1x7if3
Więcej tematów