Trwa ładowanie...

Abp Jędraszewski: Deklaracja Parlamentu Europejskiego piętnuje polski naród i polskie państwo jako homofobów

Abp Marek Jędraszewski znowu nie przebierał w słowach. Podczas homilii na Polanie Rusinowej w Tatrach mówił, że "deklaracja Parlamentu Europejskiego piętnuje polski naród i polskie państwo jako homofobów i jako tych, którzy nie chcą uznać wolności drugiego człowieka".

Share
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski Fot. Grzegorz Momot
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski Fot. Grzegorz Momot Źródło: PAP
dtf1o06

Metropolita krakowski nawiązał w ten sposób do raportu Chorwata Predraga Maticia przegłosowanego w ubiegłym tygodniu większością głosów w Parlamencie Europejskim. Abp Jędraszewski mówił o tym przy ołtarzu polowym na Rusinowej Polanie, gdzie odprawiono uroczystości związane z 160-leciem objawień Matki Boskiej Jaworzyńskiej.

- Chce się zaproponować taki styl myślenia i życia, jakby Pana Boga nie było, a jak nie ma Boga, to - jak pisał Fiodor Dostojewski - wszystko jest możliwe, wszystko można wmówić człowiekowi i wszystko wprowadzić - mówił Jędraszewski.

dtf1o06

Jego zdaniem "absolutyzuje się i wywyższa człowieka i jego wolność, który - jak się wydaje - może wszystko, nawet zmienić to, czy ktoś jest kobietą czy mężczyzną". - Można przedefiniować to, czym jest rodzina i jak powinno wyglądać życie wspólnotowe. Wszystko można i wiemy, że próbuję się to nam narzucić – dodał abp Jędraszewski.

W opinii krakowskiego metropolity może to doprowadzić do "wielkiej katastrofy demograficznej".

Donald Tusk o rządach PiS: parodia dyktatury

- Stąd pochwała zabijania dziecka nienarodzonego. Będą bronić praw zwierząt i nawet trawy, ale człowieka będą uważać za szkodnika, którego lepiej, żeby na świecie w ogóle nie było - powiedział Jędraszewski.

dtf1o06

- Wydaje się, że ci ludzie chcą doprowadzić świat, przynajmniej świat zachodni, do samozagłady w imię jakichś dziwnych do zrozumienia, niemożliwych do pogodzenia ze zdrowym rozsądkiem, ideologii" – powiedział Jędraszewski.

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dtf1o06

Podziel się opinią

Share
dtf1o06
dtf1o06
Więcej tematów