Trwa ładowanie...

77-latek podejrzany o molestowanie 7-letniej dziewczynki powiesił się w areszcie

Bronisław Sz., 77-letni pedofil z Jawora, podejrzany o próbę gwałtu na 7-letniej dziewczynce, powiesił się w celi aresztu we Wrocławiu - informuje Radio Zet. 77-latek trafił do aresztu we wtorek, a w środę usłyszał zarzuty. Mężczyzna był już w przeszłości skazany za podobne przestępstwo.

Share
77-latek podejrzany o molestowanie 7-letniej dziewczynki powiesił się w areszcie
Źródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d4586wd

W poniedziałek do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy trafiła 7-letnia dziewczynka. Lekarze początkowo podejrzewali, że mogła zostać zgwałcona. W toku śledztwa biegli wykluczyli gwałt, lecz uznali, że dziecko padło ofiarą tzw. innych czynności seksualnych. Sprawcą molestowania okazał się 77-letni sąsiad dziewczynki, który w 2012 r. został skazany za przestępstwa seksualne wobec jej małoletniej siostry.

Pedofil usłyszał już zarzuty wykorzystywania seksualnego 7-latki i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Oskarżony nie przyznawał się do winy, groziło mu 12 lat więzienia. Kluczowe dla śledztwa wydają się być zeznania sąsiadki molestowanej dziewczynki, która powiadomiła policję o tragedii dziecka rozgrywanej w przydomowym ogrodzie.

d4586wd

7-latka przyjechała do rodzinnego domu na wakacyjny wypoczynek, ponieważ na co dzień przebywa w ośrodku opiekuńczym, podobnie jak jej dwie siostry. Matce dziewczynek zostały bowiem ograniczone prawa rodzicielskie z powodu orzeczonej przez sąd rodzinny nieporadności życiowej, wynikającej z braku pełni władz umysłowych.

Kobiecie został postawiony zarzut pomocy w zacieraniu śladów przestępstwa - miała ona sugerować interweniującej sąsiadce, by ta nie wzywała policji w zamian za odszkodowanie finansowe od pedofila. Śledczy wstępnie potwierdzili ten fakt. Matka miała również przed przyjazdem policji przebrać dziecko w nowe ubrania i zatajać ten fakt przed funkcjonariuszami. Prokuratura uznała to jako możliwość zacierania śladów.

Źródło: Radio Zet, WP.PL

d4586wd

Podziel się opinią

Share
d4586wd
d4586wd
Więcej tematów