Trwa ładowanie...
d3toxh9

70% Rosjan świętuje Boże Narodzenie

Prezydent Putin też był w wigilię w cerkwi (AFP)
Miliony prawosławnych obchodziły w niedzielę Wigilię Bożego Narodzenia - według kalendarza juliańskiego. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Ogólnorosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej, prawosławne święta Bożego Narodzenia obchodzić będzie 70% Rosjan.

d3toxh9
d3toxh9

Z roku na rok zwiększa się w Rosji liczba osób, które świętują Boże Narodzenie. Jeszcze pięć lat temu zaledwie połowa społeczeństwa wiedziała czym jest to święto - dzisiaj większość deklaruje, że będzie brała udział w nabożeństwach, a także przygotuje na świąteczny stół specjalne potrawy.

Zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi, patriarcha Aleksij II, życzył swoim rodakom miłości i w świątecznym posłaniu wezwał do modlitwy za ojczyznę i cały świat. Przypomniał, że w minionym roku ludzkość doświadczała wielu wojen i klęsk żywiołowych - ale tylko przez wiarę, nadzieję i miłość można wejść do królestwa niebieskiego. Optymizmem napawa fakt, że w naszej ojczyźnie powstaje wciąż więcej świątyń, a ludzie wracają do wiary przodków - stwierdził patriarcha.

Prezydent Władimir Putin skierował w niedzielę życzenia do Rosjan z okazji Bożego Narodzenia, wyrażając przekonanie, że to święto wypełnia ich serca "dobrymi uczuciami". Prezydent ma wziąć udział w mszy bożonarodzeniowej we Włodzimierzu, który był religijną stolicą Rosji do XIV wieku. (kor)

d3toxh9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3toxh9
Więcej tematów