Trwa ładowanie...
d4d1ipl

6-latka ze zdiagnozowanym guzem mózgu postanowiła zostać malarką. I to pomimo... utraty wzroku!

• U 6-letniej Elizy Pettitt zdiagnozowano guz na nerwie wzrokowym • Choroba powoduje u dziewczynki utratę wzroku • Pomimo swojej przypadłości Eliza zajęła się... malarstwem, a jej obraz wystawiono w galerii sztuki w Sydney
Share
6-latka ze zdiagnozowanym guzem mózgu postanowiła zostać malarką. I to pomimo... utraty wzroku!
Źródło: dailymail.co.uk
d4d1ipl

Gdy Eliza Pettitt miała 2 lata zdiagnozowano u niej guz na nerwie wzrokowym. Chociaż nowotwór nie jest złośliwy, powoduje u 6-letniej dziś dziewczynki stopniową utratę wzroku - niemal całkowitą w lewym oku i połowiczną w prawym.

 (fot. dailymail.co.uk)
Źródło: (fot. dailymail.co.uk)

Trwająca cztery lata walka z chorobą przyniosła nieoczekiwaną - u osoby mierzącej się ze ślepotą - pasję. Eliza zaczęła malować, by zabić czas podczas godzin spędzonych w poczekalniach do lekarskich gabinetów. Dziewczynce marzy się kariera artystki.

d4d1ipl

Jak się okazuje, Eliza ma spore szanse spełnić swoje marzenie. Jeden z jej obrazów został bowiem wystawiony w Armory Gallery w Sydney. Mama dziewczynki w wywiadzie z "Daily Mail" powiedziała, że jej córka była bardzo podekscytowana, a telefon dostała akurat po powrocie do domu po kolejnej operacji.

To nie koniec dobrych wiadomości dla Elizy. Lekarze stwierdzili, że jej wada wzroku przestała się pogarszać i zezwolili, by dziewczynka wróciła do szkoły.

d4d1ipl

Podziel się opinią

Share
d4d1ipl
d4d1ipl
Więcej tematów