Trwa ładowanie...

500+ tylko dla zaszczepionych dzieci - nowy pomysł polityków

Niedawno do sejmu trafił obywatelski projekt, który zakłada likwidację obowiązkowych szczepień. Aby zapanować nad trendem pomijania obowiązkowych szczepień politycy mają nowy pomysł - chcą zabrać świadczenia 500+ wszystkim rodzinom, które nie szczepią dzieci.

Share
500+ tylko dla zaszczepionych dzieci - nowy pomysł politykówŹródło: iStock.com
d1jn5tb

Odebranie świadczeń 500+ – nowy sposób na walkę z przeciwnikami szczepienia dzieci

Na początku października do sejmu trafił obywatelski projekt, który zakłada likwidację obowiązku szczepień. Posłowie zadecydowali, aby skierować go do dalszych prac w sejmowych komisjach. To oburzyło opozycję – stąd pomysł, aby 500+ trafiało tylko do tych rodzin, które szczepią dzieci.

Stefan Niesiołowski komentuje, że pomysł nie jest nowy – w Australii od jakiegoś czasu działa podobne prawo.
"Cofamy się do XVIII wieku. Ja poszedłbym jeszcze dalej i w przypadku, gdy dziecko nie jest zaszczepione, należałoby zakazać mu przekraczania granicy, co można uregulować przepisami unijnymi. To oraz bodziec ekonomiczny, czyli zabranie 500+ z pewnością by pomogło wyplenić te idiotyzmy" - dodaje poseł.

Nie jest to pierwszy pomysł walki z ruchem antyszczepionkowym. Niedawno powstał projekt obywatelski, który zakłada, że jednym z kryteriów dostępu dzieci do żłobków i przedszkoli ma być aktualna karta szczepień.

d1jn5tb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jn5tb
d1jn5tb
Więcej tematów