Trwa ładowanie...
d2ittaa

500+ dla seniorów nie będzie. Ministerstwo Rafalskiej oświadcza: nie pracujemy nad takim projektem

W MRPiPS nie toczą się w tej chwili żadne prace nad takim świadczeniem. Nie zostało ono też uwzględnione w budżecie na rok 2018, o czym wielokrotnie mówiła minister rodziny - napisało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To odpowiedź na informację, jaka pojawiła się w "Super Expressie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
500+ dla seniorów nie będzie - oświadcza resort, którym kieruje Elżbieta Rafalska.
500+ dla seniorów nie będzie - oświadcza resort, którym kieruje Elżbieta Rafalska. (East News, Fot: East News)
d2ittaa

W środę dziennik opublikował bowiem artykuł z wypowiedziami szefowej resortu Elżbietą Rafalską, z którego wynikało, że minister zamierza walczyć o świadczenie dla emerytów.

- Nie ma decyzji w sprawie 500+ dla seniorów, a wprowadzenie tego dodatku zależy od kosztów związanych z obniżeniem wieku emerytalnego. Będę się jednak starać o ten dodatek i jeszcze w tej kwestii nic straconego. Więcej w tej sprawie będzie można powiedzieć w kwietniu, w okolicach Świąt Wielkanocnych - miała powiedzieć "SE" Rafalska.

Zobacz też, ile wynosi waloryzacja emerytur w 2018 roku:

Jak się jednak okazuje, resort widzi całą sprawę inaczej i dzień później wystosował oświadczenie w tej sprawie. "W MRPiPS nie toczą się w tej chwili żadne prace nad takim świadczeniem. Nie zostało ono też uwzględnione w budżecie na rok 2018, o czym wielokrotnie mówiła minister rodziny" - czytamy na stronie ministerstwa.

d2ittaa

O propozycji wprowadzenia jednorazowego, corocznego świadczenia dla seniorów mówiło się w ostatnim półroczu bardzo dużo. W październiku 2017 roku Elżbieta Rafalska mówiła, że losy 500+ dla emerytów nie są przesądzone i żaden scenariusz nie jest wykluczony.

Wraz ze zbliżającym się końcem roku i wobec faktu, że na wypłaty nie zostały zabezpieczone w budżecie żadne środki, wizja wprowadzenia nowego świadczenia się oddalała. Po najnowszym oświadczeniu ministerstwa kierowanego przez Elżbietę Rafalską wydaje się, że sprawa jest już - przynajmniej na razie - jasna.

d2ittaa

Podziel się opinią

Share
d2ittaa
d2ittaa