Trwa ładowanie...
d1bqejp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

45 podpaleń ośrodków dla uchodźców w Niemczech. Sprawcami są przede wszystkim mężczyźni

• Od początku roku doszło do 45 podpaleń ośrodków dla uchodźców w Niemczech
• W całym roku 2015 odnotowano 92 takie przypadki, rok wcześniej sześć
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Osmalone okno w ośrodku dla imigrantów w Lipsku
Osmalone okno w ośrodku dla imigrantów w Lipsku (AFP, Fot: DPA/ Sebastian Willnow)
d1bqejp

Szef Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) Holger Muench poinformował, że od początku roku na terenie Niemiec doszło do 45 podpaleń ośrodków dla uchodźców. W całym roku 2015 odnotowano 92 takie przypadki, rok wcześniej sześć.

W wywiadzie dla gazet grupy Funke Muench zaznaczył, że jest zaniepokojony "eskalacją przemocy". "W tym roku zanotowaliśmy już 45 podpaleń" - podkreślił.

Jak wyjaśnił, sprawcami są przede wszystkim mężczyźni; w 80 proc. pochodzą z tego samego miejsca, gdzie znajdował się podpalony przez nich ośrodek.

d1bqejp

Według BKA skrajna prawica nie dysponuje ponadregionalnymi strukturami zdolnymi do planowania i przeprowadzania zamachów na imigrantów. - Decyzje o atakach podejmowane są raczej spontanicznie przez środowiska lokalne - uważa Muench.

Szef BKA zastrzegł, że jego służby traktują poważnie groźbę powstania struktur terrorystycznych.

W zeszłym roku w Niemczech doszło do ponad 1000 ataków na obiekty związane z imigrantami. Policja odnotowała 92 podpalenia. W 2014 roku doszło do sześciu przypadków podłożenia ognia.

d1bqejp

Podziel się opinią

Share

d1bqejp

d1bqejp
Więcej tematów