Trwa ładowanie...
d2mak1l

45 podpaleń ośrodków dla uchodźców w Niemczech. Sprawcami są przede wszystkim mężczyźni

• Od początku roku doszło do 45 podpaleń ośrodków dla uchodźców w Niemczech • W całym roku 2015 odnotowano 92 takie przypadki, rok wcześniej sześć
Share
Osmalone okno w ośrodku dla imigrantów w Lipsku
Osmalone okno w ośrodku dla imigrantów w LipskuŹródło: AFP, Fot: DPA/ Sebastian Willnow
d2mak1l

Szef Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) Holger Muench poinformował, że od początku roku na terenie Niemiec doszło do 45 podpaleń ośrodków dla uchodźców. W całym roku 2015 odnotowano 92 takie przypadki, rok wcześniej sześć.

W wywiadzie dla gazet grupy Funke Muench zaznaczył, że jest zaniepokojony "eskalacją przemocy". "W tym roku zanotowaliśmy już 45 podpaleń" - podkreślił.

Jak wyjaśnił, sprawcami są przede wszystkim mężczyźni; w 80 proc. pochodzą z tego samego miejsca, gdzie znajdował się podpalony przez nich ośrodek.

d2mak1l

Według BKA skrajna prawica nie dysponuje ponadregionalnymi strukturami zdolnymi do planowania i przeprowadzania zamachów na imigrantów. - Decyzje o atakach podejmowane są raczej spontanicznie przez środowiska lokalne - uważa Muench.

Szef BKA zastrzegł, że jego służby traktują poważnie groźbę powstania struktur terrorystycznych.

W zeszłym roku w Niemczech doszło do ponad 1000 ataków na obiekty związane z imigrantami. Policja odnotowała 92 podpalenia. W 2014 roku doszło do sześciu przypadków podłożenia ognia.

d2mak1l

Podziel się opinią

Share
d2mak1l
d2mak1l
Więcej tematów