Trwa ładowanie...
d2n1212
albania

340 wstrząsów wtórnych w Albanii. Setki zniszczonych budynków i zamknięte szkoły

Władze Albanii informują, że po najsilniejszym od 20-30 lat trzęsieniu ziemi, wciąż wiele osób nie może wrócić do swoich domów. W sumie w zdarzeniu rannych zostało 105 mieszkańców stolicy kraju Tirany i okolic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Albania. Trwa liczenie strat.
Albania. Trwa liczenie strat. (East News)
d2n1212

Albańskie instytucje rządowe przekazały mediom, że pierwszy najsilniejszy wstrząs miał miejsce krótko po godz. 16 w sobotę i miał magnitudę 5,8. "Później nastąpiło 340 wstrząsów wtórnych" - donosi Albański Instytut Nauk o Ziemi, Energii, Wody i Środowiska.

Zniszczonych zostało ok. 600 budynków. Do wielu z nich nie ma już opcji powrotu. "Część mieszkańców, nawet jeśli ich domy stoją, planuje spędzić kolejną noc poza domem. Wojsko w mieście Durres rozłożyło dla nich namioty na stadionie, gdzie mogą się posilić i skorzystać z pomocy medycznej" - pisze RMF FM.

d2n1212

Co ważne, w trzęsieniu uszkodzonych zostało 98 szkół. Szefowa resortu edukacji zapowiedziała, że w poniedziałek wszystkie szkoły w Tiranie, Durres i Elbasanie będą zamknięte.

W stolicy Albanii podczas trzęsienia ziemi była grupa turystów z Polski. - Lotnisko jest pełne ludzi. Uciekamy stąd, bo nie wiadomo, co będzie dalej - relacjonował w niedzielę pan Ryszard, który przerwał urlop i chciał wrócić do kraju.

Zobacz też: Jednak Kaczyński premierem po wyborach? Horała zręcznie komentuje

d2n1212

Największe zniszczenia są w 175-tysięcznym Durres. To drugie co do wielkości albańskie miasto, w którym znajduje się główny port kraju. Durres znane jest z licznych zabytków.

google maps
Podziel się

Zniszczenia są dobrze widoczne na zdjęciach i nagraniach publikowanych w mediach społecznościowych. Wiele budynków popękało lub zupełnie się zawaliło. Zniszczonych zostało też dziesiątki aut. Wciąż trwa liczenie strat.

d2n1212

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2n1212

d2n1212
d2n1212
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów