ycipk-2fgsyk
albania

340 wstrząsów wtórnych w Albanii. Setki zniszczonych budynków i zamknięte szkoły

Władze Albanii informują, że po najsilniejszym od 20-30 lat trzęsieniu ziemi, wciąż wiele osób nie może wrócić do swoich domów. W sumie w zdarzeniu rannych zostało 105 mieszkańców stolicy kraju Tirany i okolic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Albania. Trwa liczenie strat.
Albania. Trwa liczenie strat. (East News)
ycipk-2fgsyk

Albańskie instytucje rządowe przekazały mediom, że pierwszy najsilniejszy wstrząs miał miejsce krótko po godz. 16 w sobotę i miał magnitudę 5,8. "Później nastąpiło 340 wstrząsów wtórnych" - donosi Albański Instytut Nauk o Ziemi, Energii, Wody i Środowiska.

Zniszczonych zostało ok. 600 budynków. Do wielu z nich nie ma już opcji powrotu. "Część mieszkańców, nawet jeśli ich domy stoją, planuje spędzić kolejną noc poza domem. Wojsko w mieście Durres rozłożyło dla nich namioty na stadionie, gdzie mogą się posilić i skorzystać z pomocy medycznej" - pisze RMF FM.

ycipk-2fgsyk

Co ważne, w trzęsieniu uszkodzonych zostało 98 szkół. Szefowa resortu edukacji zapowiedziała, że w poniedziałek wszystkie szkoły w Tiranie, Durres i Elbasanie będą zamknięte.

W stolicy Albanii podczas trzęsienia ziemi była grupa turystów z Polski. - Lotnisko jest pełne ludzi. Uciekamy stąd, bo nie wiadomo, co będzie dalej - relacjonował w niedzielę pan Ryszard, który przerwał urlop i chciał wrócić do kraju.

Zobacz też: Jednak Kaczyński premierem po wyborach? Horała zręcznie komentuje

ycipk-2fgsyk

Największe zniszczenia są w 175-tysięcznym Durres. To drugie co do wielkości albańskie miasto, w którym znajduje się główny port kraju. Durres znane jest z licznych zabytków.

google maps
Podziel się

Zniszczenia są dobrze widoczne na zdjęciach i nagraniach publikowanych w mediach społecznościowych. Wiele budynków popękało lub zupełnie się zawaliło. Zniszczonych zostało też dziesiątki aut. Wciąż trwa liczenie strat.

ycipk-2fgsyk

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2fgsyk

ycipk-2fgsyk
ycipk-2fgsyk