Trwa ładowanie...
d4irv2j

31-letni uchodźca z Iraku podejrzany ws. gwałtów w Niemczech

• Niemiecka policja zatrzymała 31-letniego uchodźcę z Iraku
• Mężczyzna podejrzany jest o gwałt i próbę gwałtu w Bochum
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opublikowany przez policję portret domniemanego przestępcy
Opublikowany przez policję portret domniemanego przestępcy (Policja)
d4irv2j

Jak donoszą niemieckie media, Irakijczyk wraz żoną i dwójką dzieci przybył do Niemiec jako uchodźca w 2015 r. Mieszkał w ośrodku dla uchodźców, niedaleko miejsca, gdzie dokonano przestępstw.

Do pierwszego ataku na 21-letnią studentkę z Chin miało dojść w sierpniu. Napastnik ciężko ranił dziewczynę i próbował ją zgwałcić. Drugi napad miał miejsce w listopadzie. Mężczyzna zaatakował także studentkę z Chin, tym razem 27-letnią. Kobieta została zgwałcona.
Sprawcę udało się złapać dzięki pomocy chłopaka ofiary. Partner 27-latki zaraz po zdarzeniu zauważył podejrzanego mężczyznę ukrywającego się w krzakach nieopodal miejsca gwałtu i zrobił mu zdjęcia telefonem komórkowym, zanim ten uciekł. Dzięki fotografiom policji udało się namierzyć i zatrzymać gwałciciela. Wykonane badania DNA potwierdziły, że zatrzymany jest poszukiwanym sprawcą przestępstw.

Policja sprawdza teraz, czy mężczyzna nie ma związku z jeszcze innymi przestępstwami.

d4irv2j

To nie pierwszy tego rodzaju bulwersujący atak na kobiety, którego sprawcą jest przybyły do Niemiec imigrant. Ostatnio głośno jest o sprawie gwałtu i zabójstwa 19-latki we Freiburgu, których sprawcą jest prawdopodobnie 17-letni uchodźca z Afganistanu.

Zobacz też: "Kopernik był pilnym studentem". Naukowcy zbadali odręczne zapiski astronoma

d4irv2j

Podziel się opinią

Share

d4irv2j

d4irv2j
Więcej tematów