Trwa ładowanie...

300 plus – wyprawka szkolna dla ucznia 2019. Zobacz, do kiedy należy złożyć wniosek w ramach programu „Dobry Start”

300 plus – Sprawdź, do kiedy trzeba złożyć wniosek o dofinansowanie na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry Start”. Do kiedy realizowane będą wypłaty

Share
300 plus – wyprawka szkolna dla ucznia 2019. Zobacz, do kiedy należy złożyć wniosek w ramach programu „Dobry Start”
Źródło: 123RF
d3u121w

300 plus – program „Dobry Start”

Nowy program rządowy „Dobry Start” 300 plus oferuje uczniom dofinansowanie wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną. Zgodnie z przewidywaniami rządu, rodzice powinni opłacić z tych pieniędzy zeszyty, piórniki, plecaki, przybory geometryczne, przybory do pisania itp. Już od poniedziałku, 1 lipca można składać wnioski elektroniczne o przyznanie świadczeń. Niebawem będzie się można o nie ubiegać również drogą tradycyjną. Należy zaznaczyć, że 300 plus przysługuje każdemu dziecku, bez względu na dochód rodziny, pod warunkiem, że od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do ukończenia 20. roku życia, będzie kontynuować naukę. Nieco dłużej, bo do 24. roku życia, świadczenie będą otrzymywać osoby niepełnosprawnym.

300 plus – jak złożyć wniosek?

Osoby chcące otrzymać świadczenie, w ramach programu „Dobry Start” muszą złożyć stosowny wniosek. Od 1 lipca można to zrobić przez internet na dwa sposoby:

  • za pośrednictwem portalu Emp@tia
  • poprzez bankowość elektroniczną

Wnioski tradycyjne (na piśmie) będzie można składać w urzędach miasta lub gmin od czwartku, 1 sierpnia 2019.

Program „Dobry Start” – kiedy wypłacane będzie świadczenie?

Urzędnicy zapewniają, że rodzice, którzy złożą wniosek już w lipcu lub sierpniu, otrzymają pieniądze do 30 września. W sytuacji, gdy wniosek 300 plus, zostanie złożony w kolejnych miesiącach, kwota trafi do rodzin w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku o 300 plus. Należy podkreślić, że przy staraniu o świadczenie, dochody nie będą brane pod uwagę, tak jak ma to miejsce w przypadku 500 plus.

d3u121w

Podziel się opinią

Share
d3u121w
d3u121w
Więcej tematów