Trwa ładowanie...
d3k8acb

300 plus – ostatni moment, by ubiegać się o „Dobry Start” dla dziecka

Program 300 plus zapewnia rodzicom pieniądze na wyprawkę szkloną. To ostatnia chwila na złożenie wniosku!
Share
300 plus – ostatni moment, by ubiegać się o „Dobry Start” dla dziecka
300 plus – ostatni moment, by ubiegać się o „Dobry Start” dla dzieckaŹródło: iStock.com
d3k8acb

Program „Dobry start” - 300 zł dla uczniów

„Dobry Start” to rządowy program zapewniający rodzicom uczniów po 300 zł na wyprawkę szkolną dla dzieci. Wiadomo, że do 10 sierpnia złożono blisko 1,9 mln wniosków o świadczenie, a samorządowcy wypłacili już 254,6 mln zł! Jeżeli ktoś jeszcze planuje ubiegać się o dodatkową gotówkę dla swoich pociech, powinien niezwłocznie złożyć potrzebne dokumenty. Czasu coraz mniej!

300 plus - Kto najpierw otrzyma pieniądze?

Pamiętajcie, że to ostatnia chwila by załapać się na wypłatę 300 zł nie później niż do 30 września. Trzeba zazbaczyć, że w pierwszej kolejności pieniądze otrzymają właśnie rodzice, którzy złożą odpowiednie wniosku jeszcze do końca miesiąca. Ci, którzy nie zrobią tego (osobiście lub za pośrednictwem internetu) do 30 listopada, wcale nie utrzymają dofinansowania na szkolną wyprawkę.

d3k8acb

„Dobry Start” – statystyki

Według raportu Santander Cosumer Bank 92,5% rodziców zamierza skorzystać z programu „Dobry Start”, by ubiegać się o 300 zł. Jak dotąd najwięcej wniosków złożono drogą elektroniczną. Należy podkreślić, iż do świadczenia 300 plus jest uprawnionych około 4,6 mln uczących się, a do połowy wakacji nawet połowa nie upomniała się o gotówkę. Wnioski można składać w urzędach, na poczcie lub przez internet. Świadczenie wypłacane jest raz w roku i przysługuje uczniom do 7 roku życia.

d3k8acb

Podziel się opinią

Share
d3k8acb
d3k8acb
Więcej tematów