Trwa ładowanie...
d1ehs0w

Uczeń poparzył się kwasem. Nauczycielka odpiera zarzuty

Do wypadku doszło w październiku ub. roku w jednej z elbląskich podstawówek. Nauczycielka chemii wyznaczyła czterech uczniów do przeniesienia do pracowni pakunków. Jeden z nich został poparzony kwasem podczas przenoszenia paczek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nauczycielka złożyła wyjaśnienia i przedstawiła swoją wersję zdarzeń
Nauczycielka złożyła wyjaśnienia i przedstawiła swoją wersję zdarzeń (iStock.com, Fot: Shaiith)
d1ehs0w

Prokuratura Rejonowa w Elblągu oskarżyła nauczycielkę miejscowej szkoły podstawowej o nieumyślne narażenie na niebezpieczeństwo zdrowia uczniów. Podczas przenoszenia paczek z materiałami jeden z chłopców upuścił paczkę na korytarzu. Z uszkodzonych szklanych opakowań wyciekły żrące chemikalia. Uczeń doznał oparzeń II i III stopnia.

13-latek najprawdopodobniej potknął się, upuścił karton i stłukł fiolki, a ich zawartość wylała się na niego.

d1ehs0w

- W naszym przekonaniu wina nauczycielki polega na braku ostrożności, braku przewidywania tego, co mogło się zdarzyć w tej konkretnej sytuacji - tłumaczy prokurator rejonowy w Elblągu Jarosław Żelazek w rozmowie z RMF24. - Dzieciom powierzono do noszenia paczki ze szczególnie niebezpiecznymi substancjami, co nigdy nie powinno mieć miejsca - mówi.

Zobacz także: Ks. Zieliński: pedofilia występuje wszędzie. Nie ma świętych krów

Nauczycielka nie przyznała się do zarzutu. Złożyła wyjaśnienia i przedstawiła swoją wersję zdarzeń. Grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Prokuratura nie zastosowała wobec niej środków zapobiegawczych.

d1ehs0w

- Skierowaliśmy akt oskarżenia przeciwko jednej osobie - zaznacza prokurator. - Uznaliśmy, że najpoważniejszą odpowiedzialnością jest obarczona nauczycielka, bo to ona zamawiała te rzeczy - mówi.

W trakcie trwającego pięć miesięcy śledztwa sprawdzano m.in. czy paczki z chemikaliami były właściwie zabezpieczone i oznakowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: rmf24 / info.elblag.pl

d1ehs0w

Podziel się opinią

Share

d1ehs0w

d1ehs0w
Więcej tematów