Trwa ładowanie...
djr5hw4

3 mln 700 tys. imigrantów mieszka we Włoszech

We Włoszech mieszka 3 miliony 700 tysięcy zarejestrowanych imigrantów z uregulowanym prawem pobytu - wynika z dorocznego raportu włoskiej Caritas i kościelnej fundacji Migrantes.

Share
djr5hw4

Według tych danych, w Italii mieszka obecnie prawie 91 tysięcy Polaków.

Pod względem tempa wzrostu liczby imigrantów - 21% rocznie - Włochy zajmują pierwsze miejsce w Europie.

Imigranci stanowią obecnie 6,2% całej ludności Włoch. W ciągu minionego roku ich liczba wzrosła o 700 tysięcy. Połowa wszystkich cudzoziemców pochodzi z Europy.

Najliczniejszą społecznością są Rumuni - jest ich 555 tysięcy (czyli 15% wszystkich imigrantów). Na drugim miejscu plasują się Marokańczycy, których jest 387 tysięcy (10,5%). Kolejne miejsca zajmują: Albańczycy (381 tysięcy - 10,3%), Ukraińcy (195 tysięcy - 5,3%) i Chińczycy (186 tysięcy - 5,1%).

djr5hw4

Polacy znajdują się na 9. miejscu wśród imigrantów w Italii. Ich liczbę szacuje się na 91 tysięcy. W Rzymie, gdzie mieszka ćwierć miliona cudzoziemców, obywateli polskich jest ponad 12 i pół tysiąca. Pod względem liczebności Polacy zajmują w Wiecznym Mieście trzecie miejsce - po Rumunach i Filipińczykach.

W raporcie Caritas zwrócono także uwagę na to, że w ostatnim roku liczba imigrantów wyznania prawosławnego przewyższyła katolików. Muzułmanów jest ponad milion.

Według policji liczba nielegalnych imigrantów we Włoszech przekracza 125 tysięcy. (sm)

Sylwia Wysocka

djr5hw4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djr5hw4
Więcej tematów